Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Aktualizováno 2.10. 2013 10:08
smutná zpráva

Tragická smrt: Angelika truchlí, krásný Nicolas se zabil, víme jak

Giuliano Gemma, Angelika
Zdroj: Getty Images/ oficiální zdroj
Angelika truchlí pro Nicolase

Zahynul italský herec Giuliano Gemma. Urostlý krasavec se proslavil především jako Nicolas v prvních dvou dílech pentalogie o Angelice - Angelika, markýza anděl a Báječná Angelika.

Slavný Nicolas z Angeliky zemřel ve věku 75 let při dopravní nehodě u Říma. narodil v září 1938 v Římě a filmovou kariéru zahájil v osmnácti letech jako kaskadér. Po několika malých rolích a dublérských záskocích ho v roce 1962 režisér Duccio Tessari obsadil do hlavní role v dobrodružné fantasy Arrivani i titani.

 

Diváci si ho nejlépe pamatují jako Nicolase z filmů o krásné Angelice, hrál ale celkem ve více než stovce filmů, jejichž žánr sahal od komedií, přes dobrodružné snímky až po filmy historické. Objevil se po boku nejslavnějších herců včetně Charltona Hestona v Ben Hurovi, anebo s Alainem Delonem v Gepardovi režiséra Luchina Viscontiho z roku 1962.
 

13

Angelika a Nicolas

Zdroj: Getty Images

Angelika a Nicolas - 2

Hodnocení:

 

V roce 1965 natočil film Una Pistola per Ringo, který ho proslavil v zahraničí a zajistil mu další westernové role. Během své kariéry točil například s Kirkem Douglasem, Ritou Hayworthovou, Henrym Fondou, Liv Ullmanovou nebo Philippem Noiretem a Catherine Deneuveovou.

 

 

Gemma získal mimo jiné cenu na Mezinárodním filmovém festivalu v Karlových Varech a cenu Grolla d'Oro na festivalu v San Vincentu.

 

ČTĚTE TAKÉ:

To snad ne! Mužný Mark Darcy zemřel

Halina Pawlowská poprvé po smrti manžela na párty: Usmívala se a zářila

 

hel tn.cz / ČTK
Reklama