Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Aktualizováno 22.5. 2012 18:24
Herečka v slzách

Zemřel režisér a partner Ivy Janžurové Stanislav Remunda (†84)

Zdroj: Televizní noviny

Zemřel Stanislav Remunda - herec, divadelní režisér a životní partner Ivy Janžurové. Umělec prý skonal v pondělí. Agentuře Mediafax to potvrdila rodina.

Stanislav Remunda prodělal před několika lety mozkovou mrtvici a z následků této nemoci se již plně nedostal. V posledních týdnech se navíc jeho zdravotní stav velmi zhoršil, a to i přes péči partnerky Ivy Janžurové, která se o něj soustavně starala.
 

Remunda pocházel z rodiny pekaře, který se jako ochotník věnoval divadlu. Pod vlivem otcových zájmů se Stanislav rozhodl věnovat herectví a začal studovat na Státní konzervatoři v Brně, odkud přešel na Státní konzervatoř do Prahy.

 

ČTĚTE TAKÉ:

Zemřel Bronislav Poloczek (†72), hvězda Černých baronů a Hospody


Jeho první štací na divadelních prknech bylo Divadlo S. K. Neumanna v Libni, poté přešel do Divadla na Vinohradech. Jako herec vynikl v českém i světovém klasickém repertoáru (Cyrano z Bergeracu, Legenda o lásce, Vojna a mír, Fidlovačka). Ve Vinohradském divadle se ve druhé polovině šedesátých let prosadil i jako režisér a vytvořil řadu úspěšných představení (Kočka na rozpálené plechové střeše, Měsíc pro smolaře, Lištičky, Noc s leguánem).


V 70. letech se Remunda se svou životní partnerkou Ivou Janžurovou vrhli na zájezdová představení. Jejich společné vystupování postupně přerostlo v rodinné agenturní divadlo.

tn.cz / mediafax / kos