Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Aktualizováno 12.11. 2010 20:52

Harry Potter a Relikvie smrti: EXKLUZIVNÍ ukázky z filmu

Zdroj: TV Nova

Poslední pokračování příběhu čarodějného učně "Harry Potter a Relikvie smrti“ bude rozděleno do dvou celovečerních filmů. Harry Potter a Relikvie smrti - část 1 měl v Londýně světovou premiéru ve čtvrtek, do českých kin vstoupí příští týden.

Film uvidíte v našich kinech už 18. 11. 2010.

 

Hlavním mediálním partnerem filmu je TV Nova, která byla partnerem i loňského premiérového uvedení filmu Harry Potter a Princ dvojí krve.


 PSALI JSME:

FOTKY: Hermiona kralovala premiéře Harryho Pottera

 

 

Nový díl měl premiéru v Londýně

 

Stovky fanoušků přišly ve čtvrtek večer na náměstí Leicester Square v centru Londýna, kde měl světovou premiéru sedmý díl filmové ságy o čarodějnickém učni Harrym Potterovi.

 

 

Fanoušky neodradil ani silný vítr a déšť, který celé odpoledne smáčel náměstí, ale před premiérou ustal. Na červeném koberci se objevili vedle režiséra Davida Yatese a producenta
celé potterovské série Davida Heymana také představitelé všech hlavních postav filmu natočeného podle knihy J. K. Rowlingové. Autorka byla spoluproducentkou filmu a premiéru si také nenechala ujít.

 

Pottera hraje dnes již jednadvacetiletý Daniel Radcliffe a jeho společníky Emma Watsonová (Hermiona) a Rupert Grint (Ron). V dalších úlohách se objevují známí britští herci Ralph Fiennes, Helen Bonhamová Carterová, Michael Gambon, Bill Nighy a Rhys Ifans. Harry Potter a Relikvie smrti 1. část tentokrát zjevně zlomil kletbu předcházejících premiér potterovských filmů, při kterých pršelo celý večer. Tentokrát se krátce před příjezdem hvězd vyčasilo a herci mohli absolvovat promenádu po červeném koberci, který se točil prakticky po celém náměstí, bez deštníků.

 

 

PSALI JSME:

FOTKY: Hermiona kralovala premiéře Harryho Pottera

 

Na Leicester Square přišli také fanoušci, kteří byli oblečeni jako postavy z potterovských příběhů. Někteří tábořili na náměstí už ve středu, aby si zajistili místa co nejblíže svým idolům. Když se pak Radcliffe, Grint a Watsonová skutečně objevili, odměnili je pronikavým křikem připomínajícím časy beatlemánie. Řada lidí také sledovala dění na červeném koberci z balkonů okolních domů.

 

Daniel Radcliffe i Ema Watsonová jsou přesvědčeni, že další pokračování je zatím nejlepší film celé série. "Chtěli jsme, aby každý film byl lepší než ten před tím a ani tento snímek nebyl výjimkou," prohlásila Watsonová, která svým výkonem filmu do značné míry dominuje. Její oblíbenou scénou je pasáž, kdy Hermiona s Harrym spolu začnou spontánně tančit ve stanu ve strašidelném lese na hudbu z tranzistoru. "Film je od začátku do konce tak temný a intenzivní. Takže tahle krátká chvíle, kdy jsme mohli být pošetilí, byla hrozně hezká," řekla.

 

Radcliffe zdůraznil, že i když cítí po skončení celé série dojetí, nemíní se už k Potterovi vracet. "Musím si o tom s J.K. Rowlingovou promluvit. Domluveni jsme byli na sedmi knihách," řekl se smíchem. Rowlingová totiž nedávno naznačila, že by mohla o Harry Potterovi ještě něco napsat. "Budu mít díru v srdci, kterou bude muset naplnit něco jiného. Ale začátky jsou také vzrušující," řekla Watsonová o skončení potterovské série. "Je to směs pocitů." Řekla, že by si v budoucnu také chtěla vyzkoušet divadelní roli. "Mám to rozhodně v úmyslu. Líbila by se mi shakespearovská role, chtěla bych hrát i Lauru ve Skleněném zvěřinci (Tennesseeho Williamse). Takových úloh je víc," uvedla.

  

ČTĚTE TAKÉ:
 
Na každý pád je ale spokojená se svým nový účesem. "Je to opravdu osvobozující," řekla dvacetiletá herečka, která oslavila závěr natáčení Harryho Pottera tím, že se nechala nakrátko ostříhat.

 

Harry Potter a Relikvie smrti 1. část je prvním ze dvou dílů, na které filmaři rozdělili sedmou knihu potterovských dobrodružství. "Je dobře, že se to rozdělilo. Fanoušci by byli naštvaní, kdybychom se to snažili dostat do jednoho filmu. Muselo by se toho tolik vynechat," prohlásil.

 

Na premiéru vedle herců z filmu přišli i režisér Danny Boyle, herec Ben Kingsley, modelka Georgia May Jaggerová, dcera rockera Micka Jaggera, členové rockové kapely Kaiser Chiefs nebo zpěvačka Ellie Gouldingová. Z politiků se objevil londýnský starosta Boris Johnson.

 

Po celém světě se prodalo přes 400 milionů knih J. K. Rowlingové o Harrym Potterovi. Šest filmů dosavadní série natočených od roku 2001 přineslo 5,4 miliardy dolarů (asi 97 miliard korun). Vysoké zisky očekávají tvůrci filmu i nyní, přestože se jim nepodařilo stihnout do premiéry připravit i verzi 3D, která by bezpochyby tržby ještě zvýšila.

 

 

O čem je další pokračování ságy:

 

"Harry Potter a Relikvie smrti“ je sedmým a posledním pokračováním dobrodružství Harryho Pottera, které je očekávanou událostí a bude rozděleno do dvou celovečerních filmů.

 

První část začíná, když se Harry, Ron a Hermiona vydávají na nebezpečnou misi, jejímž cílem je najít a zničit tajemství Voldemortovy nesmrtelnosti – viteály. Spoléhat musí jen sami na sebe a to víc než kdy dříve, protože jim už profesoři nepomohou a budou také bez ochrany profesora Brumbála. Navíc jsou mezi nimi temné síly, které se je snaží rozdělit.

  

PODÍVEJTE SE NA UKÁZKY Z FILMU:
 
 
  

Mezitím se svět kouzelníků stane nebezpečným místem pro všechny nepřátele Pána zla. Dlouho obávaná válka se zlem začala, Voldemortovi smrtijedi kontrolují ministerstvo kouzel i Bradavice a terorizují a zatýkají všechny, kdo by se jim chtěl postavit. To nejcennější, co Voldemort chce, ale stále hledají: Harryho Pottera. Vyvolený se stal loveným. Smrtijedi hledají Harryho všude, aby ho podle příkazu Voldemorta přivedli....živého.

 

Harryho jedinou nadějí je, že najde viteály dřív, než Voldemort najde jeho. Při pátrání po viteálech objeví starý a téměř zapomenutý příběh – legendu o relikviích smrti. A pokud je legenda pravdivá, mohl by Voldemort získat neomezenou moc a sílu, po které touží.

 

Harry netuší, že jeho budoucnost byla rozhodnuta v minulosti, v ten osudný den, kdy se stal „chlapcem, který přežil“. Harry Potter je každý den blíž k úkolu, na který byl připravován od prvního dne, kdy vstoupil do Bradavic: poslední bitvu
s Voldemortem.

 

Harry Potter a Relikvie smrti (TM) - část 1.
Režie: David Yates
Produkce: David Heyman a David Barron
Scénář: Steve Kloves
Námět: J.K. Rowling
Výkonná produkce: Lionel Wigram
Hrají: Daniel Radcliffe, Rupert Grint, Emma Watson, Helena Bonham Carter, Robbie Coltrane, Tom Felton, Ralph Fiennes, Brendan Gleeson, Richard Griffiths, John Hurt, Jason Isaacs, Helen McCrory, Bill Nighy, Miranda Richardson, Alan Rickman, Maggie Smith, Timothy Spall, Imelda Staunton, David Thewlis, Julie Walters a Bonnie Wright

 

© 2010 Warner Bros. Entertainment.
Harry Potter Publishing Rights © J.K.Rowling.

Harry Potter characters, names and related indicia are trademarks of and © Warner Bros. Ent. All Rights Reserved.

 

Vše o filmu se dozvíte na www.HarryARelikvie.cz

tn.cz / ČTK
Obchodní sdělení

Bez lesů není života