Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Publikováno 13. 8. 2010

Jackson by slavil 52. narozeniny. Fanoušci se mohou těšit na vzpomínkový koncert

Nedožité 52. narozeniny Michaela Jacksona si jeho příznivci připomenou 29. srpna na koncertě v pražském Divadle Hybernia.

Na vzpomínkovém koncertu vystoupí například finalista soutěže Česko Slovenská SuperStar Jan Bendig a několik imitátorů "popového krále". Na Jacksonovu hudbu zatančí také mažoretky zvané Bambulky - důchodkyně z domova pro seniory v Ostravě. ČTK to dnes řekla sochařka Daniela Kartáková, která připravuje zpěvákovu sochu, jež bude umístěna v Letenských sadech.

 

 

Jacksonovi fanoušci chtějí památník svému idolu instalovat do dne jeho nedožitých narozenin. Kdy přesně tak učiní, však úzkostlivě tají. "Počítáme s tím, ale neprozradíme, který den a za jakých okolností," prohlásila Kartáková. Ctitelé loni zesnulé popové ikony se totiž obávají, že by se jim v instalaci sochy mohli pokusit zabránit odpůrci jejich snah. Proti záměru postavit památník totiž protestují někteří umělci a tisíce lidí na internetu.

 

Památník vyrobený z pryskyřice s povrchovou úpravou imitující bronz bude asi dva metry vysoký. Horní část má tvořit zpěvákova busta, dolní část o výšce přibližně 120 centimetrů ozdobí reliéfy znázorňující významné okamžiky z Jacksonova života. Inspiraci pro jeho podobu poskytly oslavné sloupy starověkých římských císařů.


PODÍVEJTE SE na klip Michaela Jacksona k písni "THIS IS IT":

 

Jacksonův památník by měl být vztyčen v sadech poblíž místa, kde v 50. letech stál obří Stalinův pomník, nyní nahrazený metronomem. Připomenout má pražský koncert "krále popu" z roku 1996, kterým zpěvák na Letné zahájil své poslední světové turné. Tehdy právě na místě někdejší sochy sovětského diktátora krátce stála Jacksonova obří socha.

 

 

Záměr umístit na Letné Jacksonovu sochu má mnoho odpůrců. Přes 8.600 se jich zaregistrovalo do skupiny nazvané Sochu Michaela Jacksona na Letné nechci!!! na sociální síti Facebook. Kritickými hlasy se netají ani výtvarník Jiří David nebo sochař David Černý. Projekt naopak podpořil pražský primátor Pavel Bém.

 

Jacksonovu sochu si podle Kartákové lidé mohou do 29. srpna prohlédnout ve foyer Divadla Hybernia. Ve dnech 14. a 15. srpna navíc Jacksonovi ctitelé v divadle uspořádají workshop, na kterém se zájemci mohou naučit zpěvákem proslavené pohybové prvky zvané moonwalk a sidewalk.


Čtyřletý Wang Yimin tančí jako Michael Jackson. PODÍVEJTE SE:

 

tn.cz / Mediafax
Obchodní sdělení

Sedíte na zdravé židli?

Reklama