Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Aktualizováno 13.9. 2009 20:13

VIDEO: Takhle šlapali Kabáti. Kolaps opilců i dopravy

Zdroj: Martin Hlavács

“Po čertech velkej koncert“ si Kabáti nadělili ke 20. narozeninám hraní ve stejné sestavě. Slavily s nimi desetitisíce fanoušků.

Anketa

Oznámkujte skupinu Kabát jako ve škole


Hlasovalo 10391 lidí. (Muži: 10384 | Ženy: 7)
Velký koncert teplické formace Kabát skončil těsně po desáté hodině večer, je tedy možné, že kapela nakonec dostane od hygieniků pokutu za rušení nočního klidu. Radost fanoušků mohl po koncertu pokazit fakt, že jim cesta z areálu trvá desítky minut.


Pecky Kabátů z koncertu uvidíte na videu pod titulkem (omluvte prosím sníženou kvalitu).


Přes 60 tisíc fanoušků dnes přilákal na pražský Vypich megakoncert jedné z nejpopulárnějších českých rockových kapel Kabát. V návštěvnosti tak překonal srpnové vystoupení americké zpěvačky Madonny a vyrovnal se legendárnímu koncertu Jana a Františka Nedvědových na pražském Strahově v červnu 1996.

 

NATOČILI JSTE VIDEO NA KONCERTU KABÁTŮ? POŠLETE NÁM HO NA E-MAIL ZPRAVY@TN.CZ. VIDEO TAKÉ MŮŽETE UMÍSTIT NA YOUTUBE A POSLAT NÁM JEN LINK.


Nadšení fanoušci přivítali své oblíbence v čele se zpěvákem Josefem Vojtkem bouřlivým potleskem. Kapela se odvděčila ve velkém stylu - ohňostrojem a první písní Porcelánový prasata. Pak následovaly skladby, které připomněly dvacetiletou kariéru teplické skupiny, jako Starej bar, Colorado, Láďa, Bruce Willis nebo Na sever. Právě dnešním koncertem pod širým nebem Kabáti oslavili dvě desítky let hraní ve stejné sestavě. Bylo to rovněž jejich jediné letošní vystoupení.


Koncert Kabátu očima čtenáře tn.cz Karla Homoly


"Bylo to super, nevím, co bych k tomu více řekla. Bylo to prostě úžasné," pochvalovala si vystoupení jedna z dívek. "Líbilo se mi úplně všechno. Nejvíce asi píseň Malá dáma," dodala další. "Byl to nejlepší koncert, na jakém jsem kdy byl. Nemůžu ani mluvit, jak jsem ochraptěl při zpívání," poznamenal mladík.

 

Řada fanoušků Kabátu to poněkud přehnala s konzumací alkoholu před koncertem, takže před půl desátou měli záchranáři na místě plné ruce práce, sanitky odvážely řadu opilých.

Koncert skupiny Kabát komplikoval dopravu v okolí. Podle svědků byly před devátoou večer například na Letné i na Jižní spojce dlouhé kolony. Dopravu v Praze zkomplikuje i krátkodobá uzavírka tunelu Mrázovka, která začne krátce po skončení koncertu Kabátu.


"Je možné, že po konci fotbalového utkání na Letné se doprava zkomplikovala. Po skončení koncertu budou maximálně posílené autobusové i tramvajové spoje, aby se fanoušci z koncertu dostali co nejsnáz," řekl v devět hodin večer policejní mluvčí Tomáš Hulan.

Koncert Kabátů na Vypichu
Zdroj: Martin Hlavács Frontman Kabátů Pepa Vojtek na pódiu na Vypichu srší energií

 


Před půl šestou se mnohatisícový dav fanoušků začal přemísťovat od stánků s pivem směrem k pódiu. Podle odhadu našeho reportéra čekalo na louce na vstup do areálu až 15 tisíc lidí.

Koncert Kabátů na Vypichu
Zdroj: Martin Hlavács

I když se to zdá neuvěřitelné, fanoušci Kabátu byli ukázněnější než byli nedávno fandové popové královny Madonny.


Zatímco na Madonnině koncertě se po otevření vstupních bran lidé skoro ušlapali, na Vypichu byl podle našeho reportéra v pět hodin odpoledne až překvapivý klid, fanoušci byli disciplinovaní a nikam se silou necpali.

Fanoušci Kabátu na Vypichu
Zdroj: Martin Hlavács

Ve čtyři hodiny odpoledne se fanoušci teplické rockové kapely dočkali, byli vpuštěni do prostoru k pódiu. Koncert by měl bez předkapely začít přesně v osm hodin večer a skončit by měl do deseti hodin večer.

Fanoušci Kabátu pod pódiem v pět hodin odpoledne
Zdroj: Martin Hlavács Fanoušci Kabátu pod pódiem v pět hodin odpoledne

Před půl druhou odpoledne se ke koncertnímu areálu pomalu začaly scházet skupinky fanoušků Kabátu, žádný velký dav se tu ale zatím nesrocoval.


Klid byl ještě i před čtvrtou hodinou odpoledne, kdy byli fanoušci vpuštěni pod pódium. "Lidé jsou ukáznění, doprava nekolabuje, i když samozřejmě policisté musejí opakovaně vysvětlovat objízdné trasy těm, kteří sem autem i přes omezení přijedou," řekl ve tři čtvrtě na čtyři tn.cz policejní mluvčí Tomáš Hulan.

Fanoušci Kabátu se ženou pod pódium
Zdroj: Martin Hlavács

Ještě dlouho po poledni byla v areálu stovky metrů dlouhá fronta prakticky přes celou pláň. V ní stáli ti, kteří nesehnali lístky v předprodeji a doufají, že seženou vstupenku právě tady těsně před koncertem.


Pražský policejní mluvčí se také pochlubil, že policisté poprvé používají zvláštní mobilní velitelství, díky kterému bude snazší řešit případné problémy.


Brány areálu na pražské Bílé hoře se otevřely v poledne, už kolem jedenácté dopoledne už ale před vchodem přešlapovali ti nejskalnější fanoušci, aby zabrali ta nejlepší místa hned pod pódiem.


Poslechněte si je:


Na jedinou letošní megashow Kabátů u pražského letohrádku Hvězda se už prodalo přes 50 tisíc lístků, což je zhruba o osm tisíc více než na nedávný koncert Madonny.


Jak se na obří koncert těší frontman skupiny Pepa Vojtek?


 


Podívejte se, jak se stavělo pódium


Tepličtí rockeři oslaví na Vypichu velkým koncertem pod širým nebem dvě desítky let hraní ve stejné sestavě. Zkoušet na koncert začala kapela už v polovině srpna v kulturním domě v Kladně. Podrobnosti TADY.

 


 

Podívejte se na mapku

Kabát
Zdroj: Oficiální zdroj Pepa Vojtek a spol. předvedou "Po čertech velkej koncert". Neobejde se bez rozsáhlých bezpečnostních manévrů

 

Pokud chcete vidět, jak to umí Kabát rozjet, klikněte na videa


mar, pez tn.cz / ČTK

Diskuze

Nejvíce hodnocené komentáře:

12.9. | 09:26 skarbcz
0
Jenže Kabáti nejsou Madonna !!!!!
13.9. | 23:53 Petr Škwor
-1
Pro takové lidi jako martihana a xaverius-taková rocková legenda jako Kabáti si ...
20.9. | 05:00 Daniel Křístek
-1
Náhlasit nevhodný komentář
VZKAZ PRO XAVERIA!!!!!! Posluchej já nejsem u tebe žádné sfetované hovado a podobný výraz který používáš!!! Příjeli jsme na koncert až z Ostravy autem a museli jsme taky dorazi zpět, takže z toho vyplývá, že nejsem ani ožralé hovado. Jediné HOVADO které se tady objevilo jsi tady TY. Kabáti jsou v ...
15.9. | 21:00 etthorriel
0
Náhlasit nevhodný komentář
(((---xaverius---))) Ty jsi utekl z ústavu pro duševně choré ? Poradil bych ti jít k psychologovi na debatní kroužky apod. , určitě by jsi byl oblíbený ty zakomplexovaný zamindrákovaný chudáče-člověče! Určitě máš s takovouhle spousty přátel :D ! Zkus si někdy sám doma něco složit, zazpívat, záhrát ...
15.9. | 17:42 newim newim
0
Náhlasit nevhodný komentář
souhlasim!!!!jenom tohle je prostě HUDBA!!!miluju!!!
15.9. | 17:41 newim newim
0
Náhlasit nevhodný komentář
přidávám se!!!!!jen tohle je pořádná hudba!!miluju!!!!!
14.9. | 20:06 karlosll
0
Náhlasit nevhodný komentář
xaverius- ten at se nesere do veci kterejm nerozumi,a at sklapne a pusti si tu svoji milou dechovku na kterou neda dopustit.At zije ROCK a METAL a hlavne KABAT a NIGHTWISH.Kdo souhlasi at to napise.
14.9. | 17:12 newim newim
0
Náhlasit nevhodný komentář
černakočka:já newim jak ty ale já jsem na tom koncertu taky byla,a věř mi nebo ne,byli tam lidi i nad 60.let!!!!!a že stál gott 150,- korun??já proti gottovi nic nemám ale co je na tom aspoň vidíš kolik jsou lidi schopný dát za koncert kabátů(mimochodem nebyli to žádný sumy).ať si každej řiká co ...
14.9. | 12:34 Lenča
0
Náhlasit nevhodný komentář
omg:) takej idiot ten xaverius:D nedostal se na koncert a teď remcá:D i když se ho nikdo na jeho trapný názory neptal:D jinak úplně úžasnej koncert :D užili jsme si ho parádně, že??? :) tak jako nechápu co furt všichni máte proti :) třeba kulisek155 tak mu ty večírky nezáviď:D ať je jakej chce show ...
14.9. | 10:00 Jano Jotaka
0
Náhlasit nevhodný komentář
hele, jako si nemyslím že by byli Kabáti nějaká super kapela. Že jsou uječení, to je fakt, a přebije to i tu hudbu, o kterou se pokoušejí. No co dodat, čím více skandální týpek (Vojtek), tím větší úspěch. A tím myslím jeho bujaré večírky, aféry alkoholika, a střídání "partnerek" ...
14.9. | 09:38 Maxima Karásková
0
Náhlasit nevhodný komentář
vážení, já teda Kabáty taky nemusím, a byla jsem na skvělej koncert Káji Gotta na Landeku. Tam to bylo úžasné, a víte kolik jsme platili vstupné? Jen 150.-Kč za celý večer, a bylo to super, davy lidí, a skvělá atmosféra. Napříč generacemi tam byli všichni lidi.
14.9. | 08:55 weighlifter
0
Náhlasit nevhodný komentář
Nevim kdo je zač ten xaverius. Pravděbodobně nějakej závistivej a zakompleksovanej člověk. Nejde o to, že neposlouchá Kabáty, ale urážet takovýmhle způsobem ostatní lidi, kteří mají rádi styl muziky, který panu xaveriovi nevyhovuje, to nechápu. Já tam byl taky a perfektně jsem si to užil. A o to ...