Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Aktualizováno 13.9. 2009 20:13

VIDEO: Takhle šlapali Kabáti. Kolaps opilců i dopravy

Zdroj: Martin Hlavács

“Po čertech velkej koncert“ si Kabáti nadělili ke 20. narozeninám hraní ve stejné sestavě. Slavily s nimi desetitisíce fanoušků.

Anketa

Oznámkujte skupinu Kabát jako ve škole


Hlasovalo 10391 lidí. (Muži: 10384 | Ženy: 7)
Velký koncert teplické formace Kabát skončil těsně po desáté hodině večer, je tedy možné, že kapela nakonec dostane od hygieniků pokutu za rušení nočního klidu. Radost fanoušků mohl po koncertu pokazit fakt, že jim cesta z areálu trvá desítky minut.


Pecky Kabátů z koncertu uvidíte na videu pod titulkem (omluvte prosím sníženou kvalitu).


Přes 60 tisíc fanoušků dnes přilákal na pražský Vypich megakoncert jedné z nejpopulárnějších českých rockových kapel Kabát. V návštěvnosti tak překonal srpnové vystoupení americké zpěvačky Madonny a vyrovnal se legendárnímu koncertu Jana a Františka Nedvědových na pražském Strahově v červnu 1996.

 

NATOČILI JSTE VIDEO NA KONCERTU KABÁTŮ? POŠLETE NÁM HO NA E-MAIL ZPRAVY@TN.CZ. VIDEO TAKÉ MŮŽETE UMÍSTIT NA YOUTUBE A POSLAT NÁM JEN LINK.


Nadšení fanoušci přivítali své oblíbence v čele se zpěvákem Josefem Vojtkem bouřlivým potleskem. Kapela se odvděčila ve velkém stylu - ohňostrojem a první písní Porcelánový prasata. Pak následovaly skladby, které připomněly dvacetiletou kariéru teplické skupiny, jako Starej bar, Colorado, Láďa, Bruce Willis nebo Na sever. Právě dnešním koncertem pod širým nebem Kabáti oslavili dvě desítky let hraní ve stejné sestavě. Bylo to rovněž jejich jediné letošní vystoupení.


Koncert Kabátu očima čtenáře tn.cz Karla Homoly


"Bylo to super, nevím, co bych k tomu více řekla. Bylo to prostě úžasné," pochvalovala si vystoupení jedna z dívek. "Líbilo se mi úplně všechno. Nejvíce asi píseň Malá dáma," dodala další. "Byl to nejlepší koncert, na jakém jsem kdy byl. Nemůžu ani mluvit, jak jsem ochraptěl při zpívání," poznamenal mladík.

 

Řada fanoušků Kabátu to poněkud přehnala s konzumací alkoholu před koncertem, takže před půl desátou měli záchranáři na místě plné ruce práce, sanitky odvážely řadu opilých.

Koncert skupiny Kabát komplikoval dopravu v okolí. Podle svědků byly před devátoou večer například na Letné i na Jižní spojce dlouhé kolony. Dopravu v Praze zkomplikuje i krátkodobá uzavírka tunelu Mrázovka, která začne krátce po skončení koncertu Kabátu.


"Je možné, že po konci fotbalového utkání na Letné se doprava zkomplikovala. Po skončení koncertu budou maximálně posílené autobusové i tramvajové spoje, aby se fanoušci z koncertu dostali co nejsnáz," řekl v devět hodin večer policejní mluvčí Tomáš Hulan.

Koncert Kabátů na Vypichu
Zdroj: Martin Hlavács Frontman Kabátů Pepa Vojtek na pódiu na Vypichu srší energií

 


Před půl šestou se mnohatisícový dav fanoušků začal přemísťovat od stánků s pivem směrem k pódiu. Podle odhadu našeho reportéra čekalo na louce na vstup do areálu až 15 tisíc lidí.

Koncert Kabátů na Vypichu
Zdroj: Martin Hlavács

I když se to zdá neuvěřitelné, fanoušci Kabátu byli ukázněnější než byli nedávno fandové popové královny Madonny.


Zatímco na Madonnině koncertě se po otevření vstupních bran lidé skoro ušlapali, na Vypichu byl podle našeho reportéra v pět hodin odpoledne až překvapivý klid, fanoušci byli disciplinovaní a nikam se silou necpali.

Fanoušci Kabátu na Vypichu
Zdroj: Martin Hlavács

Ve čtyři hodiny odpoledne se fanoušci teplické rockové kapely dočkali, byli vpuštěni do prostoru k pódiu. Koncert by měl bez předkapely začít přesně v osm hodin večer a skončit by měl do deseti hodin večer.

Fanoušci Kabátu pod pódiem v pět hodin odpoledne
Zdroj: Martin Hlavács Fanoušci Kabátu pod pódiem v pět hodin odpoledne

Před půl druhou odpoledne se ke koncertnímu areálu pomalu začaly scházet skupinky fanoušků Kabátu, žádný velký dav se tu ale zatím nesrocoval.


Klid byl ještě i před čtvrtou hodinou odpoledne, kdy byli fanoušci vpuštěni pod pódium. "Lidé jsou ukáznění, doprava nekolabuje, i když samozřejmě policisté musejí opakovaně vysvětlovat objízdné trasy těm, kteří sem autem i přes omezení přijedou," řekl ve tři čtvrtě na čtyři tn.cz policejní mluvčí Tomáš Hulan.

Fanoušci Kabátu se ženou pod pódium
Zdroj: Martin Hlavács

Ještě dlouho po poledni byla v areálu stovky metrů dlouhá fronta prakticky přes celou pláň. V ní stáli ti, kteří nesehnali lístky v předprodeji a doufají, že seženou vstupenku právě tady těsně před koncertem.


Pražský policejní mluvčí se také pochlubil, že policisté poprvé používají zvláštní mobilní velitelství, díky kterému bude snazší řešit případné problémy.


Brány areálu na pražské Bílé hoře se otevřely v poledne, už kolem jedenácté dopoledne už ale před vchodem přešlapovali ti nejskalnější fanoušci, aby zabrali ta nejlepší místa hned pod pódiem.


Poslechněte si je:


Na jedinou letošní megashow Kabátů u pražského letohrádku Hvězda se už prodalo přes 50 tisíc lístků, což je zhruba o osm tisíc více než na nedávný koncert Madonny.


Jak se na obří koncert těší frontman skupiny Pepa Vojtek?


 


Podívejte se, jak se stavělo pódium


Tepličtí rockeři oslaví na Vypichu velkým koncertem pod širým nebem dvě desítky let hraní ve stejné sestavě. Zkoušet na koncert začala kapela už v polovině srpna v kulturním domě v Kladně. Podrobnosti TADY.

 


 

Podívejte se na mapku

Kabát
Zdroj: Oficiální zdroj Pepa Vojtek a spol. předvedou "Po čertech velkej koncert". Neobejde se bez rozsáhlých bezpečnostních manévrů

 

Pokud chcete vidět, jak to umí Kabát rozjet, klikněte na videa


mar, pez tn.cz / ČTK