Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Aktualizováno 15.8. 2011 15:45

KONEC UMĚLCŮ v Čechách! Kariéru ukončili Rottrová, Hegerová, Psí vojáci i Čtvrtníček!

Marie Rottrová, Hana Hegerová, Petr Čtvrtníček, Psí vojáci
Zdroj: tn.cz / Korzo

Během týdne ohlásily významné osobnosti českého kulturního života konec své kariéry. Z osobních i zdravotních důvodů ruší svoji činnost kapela Psí vojáci, šansoniérka Hana Hegerová, herec a režisér Petr Čtvrtníček nebo zpěvačka Marie Rottrová.

Po 32 letech působení na české hudební scéně končí kapela Psí vojáci. "Z pověření členů skupiny Psí vojáci s velikým osobním politováním oznamuji veřejnosti, pořadatelům a všem hudebním fanouškům, že skupina Psí vojáci ukončila svoji dlouhou hudební kariéru z osobních i zdravotních důvodů," uvedl manažer Romek Hanzlík. Skupinu založil v roce 1979 zpěvák, pianista, textař a skladatel Filip Topol se spolužáky ze základní školy, bubeníkem Davidem Skálou a baskytaristou Janem Hazukou, do dneška se ve skupině vystřídalo několik dalších hudebníků. Tvorba kapely vychází z undergroundu, nezaměnitelný zvuk jí dodávaly právě Topolovy varhany. Mezi jejich nejznámější skladby patří například Žiletky, Černý sedlo nebo Chce se mi spát.

 

PSALI JSME:

PSÍ VOJÁCI doštěkali! KONEC LEGENDÁRNÍ KAPELY

 

Legendární šansoniérka Hana Hegerová oznámila rozhodnutí o konci své kariéry 12. srpna. Zpěvačka nevylučuje, že třeba za čas vystoupí jako něčí host, ale vlastní koncerty už dělat nebude. Hegerová své koncerty zrušila a žádné další neplánuje.

 

ČTĚTE TAKÉ:

HANA HEGEROVÁ po operaci: Byl to NÁDOR!

 

"Můj život v umění se naplnil a nyní už se budu věnovat pedagogické práci," uvedl ke konci své umělecké činnosti herec a režisér Petr Čtvrtníček. Umělec během své třicetileté kariéry ztvárnil více než 50 rolí ve filmu, televizi a na prknech svého domovského divadla Na zábradlí a během svého působení na umělecké scéně vydělal bezmála 32 milionů korun. Naposledy diváci mohou Čtvrtníčka vidět v polovině září v divadle Na zábradlí, které uvede reprízu jeho vrcholného díla - President vykuřpytel. Čtvrtníček se do podvědomí veřejnosti zařadil především jako jeden ze spolutvůrců televizního recesisticko-satirického pořadu Česká soda.

 

PSALI JSME:

ČTVRTNÍČEK KONČÍ! Uměleckou kariéru pověsil na hřebík, teď chce UČIT!

 

Zpěvačku Marii Rottrovou uvidí její fanoušci na jejím posledním turné, které odstartuje 19. října v Žilině. Závěrečný koncert se uskuteční 8. prosince v pražské Tesla aréně. Zpěvačka však nevyvrací, že by se v budoucnu mohla zúčastnit nějaké charitativní akce nebo pořadu jako host. Mezi největší hity Rottrové patří Řeka lásky, Lásko, Markétka, duet s Pavlem Bobkem - S tím bláznem si nic nezačínej, Lásko voníš deštěm, Večerem zhýčkaná nebo Žaluzie.

tn.cz / Mediafax