Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Aktualizováno 21.2. 2010 13:16

Gott a obtloustlý DJ nazpívali nově Zvonky štěstí

Zdroj: oficiální zdroj

Song dostal modernější kabát, vydavatel slibuje, že v podání Gotta a DJ Ötziho píseň "dozrála a šíří nesmírnou emocionalitu".

V Německu stále populární český zpěvák Karel Gott zaútočí v březnu na zdejší hitparády staronovým singlem Fang das Licht (Chytni to světlo). V německé verzi známého duetu Zvonky štěstí ale tentokrát křehkou Darinku Rolincovou nahradí hřmotný Rakušan DJ Ötzi.


Singl vyjde 19. března. Hudebně dostal modernější kabát, vydavatelská firma slibuje, že v podání Gotta a DJ Ötziho tato píseň "dozrála a šíří kolem sebe nesmírnou emocionalitu". Svou předpremiéru si už odbyla v televizní hitparádě stanice RTL II.


Podle vydavatele bylo nahrání tohoto šlágru přáním obou umělců, kteří se prý už dlouho znají a udržují přátelské kontakty. Pro Gotta to je v krátké době druhá spolupráce s německy mluvícím zpěvákem ze zcela odlišné muzikantské branže.


Po provokativním raperovi Bushidovi, s nímž loni nahrál duet Für immer jung (Navždy mladý) a objevil se i v jeho životopisném filmu, se tentokrát "zlatý hlas z Prahy" dal dohromady s hvězdou zdejších diskoték a revuálních pořadů.


Píseň Zvonky štěstí z pera skladatele Jiřího Zmožka a textaře Zdeňka Rytíře poprvé veřejně zazněla v roce 1984. Do němčiny ji Gott s Rolincovou přezpívali už o rok později a duet mnohonásobného zlatého slavíka s tehdy dvanáctiletou zpěvačkou z Bratislavy, která dnes vystupuje pod uměleckým jménem Dara Rolins, okamžitě zabodoval v hitparádách v Německu i v Rakousku.


Od té doby song Fang das Licht převzalo do svého repertoáru nejedno německé pěvecké duo.


Sedmdesátiletý Gott je už přes čtyři desítky let stálicí německého hudebního showbyznysu. Řada jeho hitů je stejně populární na české i německé straně hranice. Tím bezkonkurenčně nejúspěšnějším u západních sousedů je titulní píseň ke kreslenému seriálu Včelka Mája, na kterém vyrostlo už několik generací Němců.

ČTK

Diskuze

30.3. | 07:40 cotijepotom neptejse
0
Náhlasit nevhodný komentář
Gott je starej vůl a pro peníze leze skopčákům do zadnice
1.3. | 08:23 Květoslava Kročková
0
Náhlasit nevhodný komentář
Pěkná píseň možná by to dobře znělo jako duo s Martinem Chodurem Karlem Gottem
28.2. | 02:10 grugeo
0
Náhlasit nevhodný komentář
No nic moc, s třináctiletou Darinkou to byla větší bomba, viď Kájo :DDD
23.2. | 18:01 mata praha
0
Náhlasit nevhodný komentář
nic moc,,jenom ze to je vnemcine,,,skoda
23.2. | 16:06 hezkyden
0
Náhlasit nevhodný komentář
se mi to mooc líbí a to Káju moc a moc miluju.........a to už tak 40 let.......Fakt je to krásná píseň nejenom s Darinkou ,Darou či nyní.
22.2. | 08:51 nenebim
0
Náhlasit nevhodný komentář
Se mi to ale fakt moooc líbí. A to Gotta nemusím...
Obchodní sdělení

Vy rozhodujete, my pomáháme