Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Obchodní sdělení

NIČÍTE SI NEHTY LAKOVÁNÍM?

Publikováno 8. 6. 2010

Rocková legenda Slash si chce podmanit Prahu. Už večer

Kytarista Slash
Zdroj: oficiální zdroj
Kytarista Slash

Jeden z nejlepších rockových kytaristů světa a bývalý člen legendární formace Guns N´ Roses Slash vystoupí v úterý v pražské Tesla Aréně. Uvedl to Jiří Sedlák ze společnosti ArtsMarketing.

Slash v Praze zazpívá na turné ke svému sólovému albu, které se na hudebním trhu objevilo v dubnu. Fanoušci mohou na koncertu očekávat písně z nové sólové desky, ale i hity z doby působení Slashe v kapele Guns N´ Roses.

Muzikanta na turné doprovodí čtyřčlenná kapela ve složení Myles Kennedy (kytara, zpěv), Bobby Schneck (kytara), Brent Fitz (bicí) a Todd Kerns (baskytara).

Nezbytný cylindr


Členem skupiny Guns N´ Roses se tento kytarista s typickým cylindrem na hlavě stal krátce po jejím založení v roce 1985. Vedle Axla Rose se brzy stal nepřehlédnutelnou ikonou kapely, která se proslavila kromě své hudby i alkoholovými a drogovými skandály. Paralelně s raketovým úspěchem formace se vypracoval na kytarovou špičku a přiblížil se svým vzorům Jimmy Pageovi a Jimi Hendrixovi. Vedle nich také v roce 2007 dostal hvězdu na Hollywoodském chodníku slávy.

Po odchodu z Guns N´ Roses v roce 1995 založil Slash několik kapel, koncertoval s dalšími muzikanty a hostoval na mnoha nahrávkách, například s Michaelem Jacksonem v hitu Black or White.

Časopis Time zařadil Slashe v roce 2009 na druhé místo v žebříčku 10 nejlepších hráčů na elektrickou kytaru všech dob. V seznamu 50 nejlepších kytaristů všech dob se podle webu Gigwise umístil na 21. místě.

Slash, původním jménem Saul Hudson, se narodil v roce 1965 v britském Stoke-on-Trent v umělecké rodině. Brzy se s rodiči přestěhoval do Hollywoodu, kde také vyrůstal. Tady rovněž dostal svou první kytaru a potkal se s budoucím bubeníkem Guns N´ Roses Stevenem Adlerem. Přezdívku Slash získal od rodinného přítele.

tn.cz / Mediafax