Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Publikováno 13. 4. 2010

Rocková opera Oidipus Tyranus začíná v divadle Milenium

V hlavní roli se představí zpěvák skupiny Arakain Jan Toužimský. Na jevišti se objeví i Helena Zeťová či Lešek Semelka.

Premiéra rockové opery Oidipus Tyranus se v úterý uskuteční v pražském divadle Milenium. Představitelem hlavní role v bude zpěvák skupiny Arakain Jan Toužimský. Sofoklova antická tragédie Oidipus se tentokrát dostává na divadelní prkna v hudebně-dramatickém provedení, pod nímž jsou podepsáni Pavla Forestová a Milan Steigerwald. Stejná dvojice autorů předloni uvedla úspěšnou rockovou operu Antigona.

 

Vedle Toužimského se objeví i další představitelé z Antigony, například Viktor Dyk, Bára Zemanová, Žántí a Lukáš Písařík. Novými tvářemi budou Helena Zeťová, Petr Dopita nebo Lešek Semelka. Jako host se představí Kamil Střihavka.

 

Divadlo Milenium vzniklo v roce 1998. V minulosti se zde hrály například muzikály Rusalka, Starci na chmelu či Cats. V roce 2002 bylo divadlo zaplaveno a o šest let později rekonstruováno. Nyní je zde téměř 750 sedadel. Vedení jeho provoz zatím financuje ze soukromých zdrojů.

 

Scéna se od začátku nové sezony v září bude jmenovat Metropolitní divadlo. Nové vedení chce divákům nabídnout pestřejší pojetí repertoáru než doposud.

muf tn.cz / ČTK
Reklama