Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Aktualizováno 15.3. 2010 22:36

Scorpions hráli v Praze. Startují definitivně poslední turné

Scorpions při koncertu
Zdroj: Oficiální zdroj
Scorpions při loňském vystoupení v Budapešti.

V pražské O2 aréně v pondělí zřejmě naposledy zazněla hudba německé heavymetalové skupiny Scorpions, která oznámila oficiálně konec své kariéry.

Německá hudební legenda Scorpions v rámci světového koncertního turné představila největší hity své téměř čtyřicetileté hudební historie. Kromě toho také nabídla novinky z alba Sting In The Tail, které vyjde 19. března. Na koncert přišlo přes deset tisíc lidí.


Obří tříleté turné Get Your Sting And Blackout World Tour, na kterém bude kapela vystupovat v těch největších světových halách a na stadionech, odstartovalo právě pražským koncertem. Dále kapela, kterou v Česku proslavil mimo jiné hit Wind of Change známý pod českým názvem Pískaná, zamíří i do USA, Ruska, Jižní Ameriky nebo Asie.


Podívejte se na živé vystoupení Scorpions a píseň Wind of Change:


Na začátku roku kapela překvapila své fanoušky tím, že oznámila definitivní konec. Jeho stvrzením má být právě poslední turné a vydání posledního alba.


"Svou kariéru zakončíme albem, o kterém si myslíme, že je jedním z našich nejlepších. Uvidíme se na světovém turné," vzkázali Scorpions fanouškům na svých oficiálních stránkách.


V Česku dosud kapela vystupovala poměrně často, například v roce 2006 zavítala na festival Benátská noc v Malé Skále. Naposledy v Česku koncertovala v roce 2007 v rámci World Tour 2007 k desce Humanity Hour 1.


Scorpions patří mezi nejznámější německé soubory, v polovině 60. let minulého století ho zformoval kytarista Rudolf Schenker. Mezi nejvýznamnější postavy skupiny patřil zpěvák Klaus Meine a jeho bratr Michael, který později získal uznání v britské skupině U.F.O. Rudolf Schenker a Meine působí ve skupině už 40 let. Období největší slávy skupiny spadá do 80. let minulého století, kdy skupina nahrála své dva největší hity Still Loving You a Wind of Change.

tn.cz / Mediafax