Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Aktualizováno 18.3. 2011 15:10

SUPERSTAR: Víme, jaké hity zazní o VÍKENDU!

O víkendu to vypukne! Do semifinále Česko Slovenské SuperStar postoupilo 12 dívek a 12 chlapců. Dívky se představí v sobotu a chlapci v neděli. Podívejte se, jakými písničkami si vás chtějí získat.

 V pražské Incheba aréně, kde během šesti týdnů vyrostlo luxusní podium. Už v sobotu se na něm představí 12 dívek a v neděli je bude následovat 12 chlapců, kteří přes Dlouhou cestu prošli do semifinále.

 

Sleduj SuperStar a vyhraj 100 000 korun!

 

Čtyřiadvacet semifinalistů najdete v  tomto článku. TADY najdete odkazy na facebookové profily semifinalistů. Můžete na nich diskutovat s ostatními fanoušky.

 

V minulých dnech pro vás soutěžící natočili takzvané Opening Songy. Holky nazpívaly Bad Romance od Lady GaGa a kluci se se ctí zhostili písně od Coldplay Viva La Vida.

 

PODÍVEJTE SE:

Reportáž z natáčení Opening Songu Česko Slovenská SuperStar

 

Dosud se museli snažit jen před porotou, teď však o jejich postupu či nepostupu budete rozhodovat vy, diváci. Pro první a druhé semifinále si mohli soutěžící vybrat písničku dle vlastního výběru.

 

Podle seznamu dali soutěžící většinou přednost anglicky zpívaným písním. Nemilosrdný Scalex, který soutěžícím "stíná hlavy" v Gilotině, pro vás jejich výběr songů zhodnotil. Měli soutěžící šťastnou ruku?

 

V sobotu se nám představí dívky:


Alžbeta Kolečkářová - Daniel Powter - Bad day

Alžběta si zvolila efektní klavírovku, Daniel Powter má hlas položený hodně vysoko, ale skladba nevyžaduje přiliš velký rozsah, takže by to pro ni neměl být problém.


Jana Karasová - Alicia Keys - Empire state of mind

Tuhle věc Alicia často hraje jen s klavírem, a Rudovu "Ostravu" zná snad každý, takže je jasné, jak by to mělo znít. Skladba je náročná na dlouhé držené tóny a správnou dymaniku (tichá sloka a pak refrén naplno) a neměla by se příliš přezdobit kudrlinkami.


Klaudia Pappová - Christina Aguilera - Impossible

Velmi náročná věc na frázování, tuhle věc je potřeba zpívat hodně "černě", s ozdobami, uvolněně a s jistotou. Skladba přitom není moc líbivá. Podle mě je to od Klaudie velký risk.


Petra Huliakova - Peha - Slnečná balada

To byl původní výběr Petry, nakonec se však rozmyslela a zazpívá píseň od Kristiny - Vrat mi tie hvězdy

Výběr Slnečné balady označil Scalex za zvláštní. Tato píseň má v originále zpěv prohnaný přes dolaďovač (něco jako měla Cher v Believe, ale ne tak zjevně), což dodává písni na zvláštnosti a atraktivitě. Petra to bude muset dohnat krystalicky čistou intonací.


Sara Milfajtová - Alicia Keys - No one

Přesně na tuhle píseň jsem Sáru tipoval, jen nevím, jestli je to vhodná věc na první semifinále, protože sloka je podle mě posluchačsky málo líbivá a píseň může – když se nezazpívá dobře – působit ukřičeně.

 

Simona Fecková - Miley Cyrus - When I look at you

Od Simony jsem čekal větší divočinu, ale určitě to není špatný výběr. Vyhnout se kudrlinkám, do refrénu se pořádně opřít a nasadit silné emoce a postup by měla mít v kapse.

 

Gabriela Gunčíková - Heart - Alone

Nevím, jestli Gabriela sáhla po originálu z osmdesátých let nebo po modernější úpravě od Céline Dion, ale pro svůj hlas si každopádně vybrala výborně, protože tahle skladba se musí z velké části "odkřičet" a to Gábině jde.


Monika Povýšilová - Etta James - At last

Obrovský risk! Ryzí jazzová balada, která vyžaduje lehce šansonový přístup ke zpěvu. Tohle je krásný kousek pro jazzové fajnšmekry, ale na hony vzdálený tomu, co jinak v SuperStar zní. Jak se na tohle budou tvářit diváci, to si absolutně netroufám odhadnout.


Dorota Dragulová - Whitney Houston - I will always love you

Krásná a notoricky známá věc, ale možná už trochu oposlouchaná. Dorota ji musí zazpívat skvěle, protože existuje bambilión srovnání, takže posluchač se rozhodně nesmí nudit. Vzít si něco tak známého je kupodivu také docela risk.


Aneta Salačová - L. Machálková - Zatmění

Originál zpívá Bonnie Tylerová svým skvělým chraplavým hlasem (skladba Total Eclipse of the Heart), Machálková to zpívá o trochu něžněji, ale přesto s velkým nasazením. Jestli Aneta umí nasadit emotivní chraplák, možná by to měla udělat, může tím hodně zaujmout.


Alexandra Vokalíková - Tiffany Evans - I'll be there

Krásná skladba s poselstvím, ale hudebně trochu "placatá", je hodně těžké ji dobře prodat. Je potřeba dostat do zpěvu hodně emocí a přesvědčit posluchače o tom, že jsou pravdivé.


Celeste Buckingham - Rihanna - Unfaithful

Dobrá volba. Emotivní klavírovka s jasnou čistou melodií, s výrazným dynamickým průběhem skladby. Je to černá muzika, ale není překudrlinkovaná, to by se tuzemským posluchačům mohlo hodně líbit.

 

V neděli příjdou na řadu kluci:


Martin Harich - Green day - 21 Guns

Klasická rocková balada, trochu sázka na jistotu, protože na písních tohoto typu se toho nedá moc pokazit, což je ale pro první kolo SuperStar vždy dobrá volba. Podle mne to pro Martina nebude problém, když nepokazí přechody do falzetu.


Lukáš Ondruš - No name - Večnosť

Hity No Name jsou oblíbené v obou našich zemích, takže v tomto případě to není šlápnutí vedle. Zároveň to není nic úplně profláklého jako Čím to je nebo Žily. Myslím ale, že z prvního kola by Lukáš díky svému fanklubu postoupil, i kdyby zpíval Skákal pes.


Lukáš Adamec - Jason Mraz - I'm yours

Jedna z nejlepších voleb tohoto kola. Písnička je trochu těžší na dobré frázování, na pár místech má falzet, ale celkově v tom nevidím problém. Možná bych toto pohodářské reggae čekal spíš u Michala Šepse, ale ani pro Lukáše to nebude problém. Tohle diváky chytne.

 

Jerguš Oravec - Bill Withers - Ain't no sunshine

Tuhle písničku si může dovolit zpívat jen osobnost s výrazným charismatem, ta u ní dělá polovinu dojmu. To Jerguš splňuje a proto jsem na jeho podání hodně zvědavý. Není to lehká skladba, potřebuje ve zpěvu hodně emocí.


Marcel Dragúň - Kurt Nilsen - She's so high

Na tuhle skladbu je potřeba mít velmi sebejistě zvládnutý falzet (fistuli, vysoký hrdelní hlas). Ale zvolit si jako první skladbu rovnou tu, se kterou exceloval vítěz celosvětové SuperStar Kurt Nilsen, to je dobrý tah a vysoko položená laťka.


Martin Kurc - Bryan Adams - Heaven

Opět dobře zvolená záležitost. Romantická rocková balada, optimální slaďák pro dívčí publikum a zároveň něco, co neurazí ani ostatní v publiku. Jestli Martin dá do zpěvu trochu chrapláku, aby skladba měla "koule", nebude to od věci.


Michal Šeps - Bob Marley - Shot the Sheriff

Koho jiného než nejznámějšího zpěváka reggae Boba Marleye si mohl pro první kolo zvolit Michal Šeps. Všichni (i já) čekají, jestli tentokrát zazpívá čistým hlasem a více otevřeně a ne tak, jak zpíval u castingu a v Divadle. Musí prokázat svoji variabilitu. Když to dovede, má alternativní diváky na své straně.

 

Noah Ellenwood - The Beatles - Come together

Skladba samozřejmě známá a oblíbená, ale na Noahově místě bych u Beatles vybral větší divočinu, tohle se nemusí líbit těm, kterým prehistorická hudba moc neříká. Hodně záleží na celkovém aranžmá; já myslím, že to bylo zariskování.

 

Matěj Piňák - Lemar - If there's any justice in the world

Tahle věc chce zastřený hlas s mírným zachraptěním a černý přístup k frázování, zároveň to ale nepřekudrlinkovat, jen mírně přizdobit. Skladba chce poměrně velký hlasový rozsah, ale Matěj by na to měl mít.


Peter Ševčík - Aerosmith - Cryin'

Petr udělal dobře, že si nezvolil Queeny – už by to působilo jako opakování. Zvolil věc známou, atraktivní, na které svůj hlas může dobře prodat, pokud se tedy pořádně uvolní, protože tohle je potřeba zpívat bez křeče a napětí.

 

Tomáš Jurenka - Michael Buble - Everything

Výborná věc, svižná, moderní a přitom žádná divočina, při které by Tomáš musel křepčit. Pohodová skladba, pro Tomášův hlas správně zvolená. Není to úplně známá záležitost, ale určitě by se divákům mohla líbit.


Jan Ráček - Adam Lambert – What do ya want from me

Lambert zpívá hodně vysoko, což Janovi hraje do karet. Čekal jsem, jestli nezvolí Miku, ale toho si asi šetří do dalších kol. Tato skladba je atraktivní a moderní a když ji Jan zvládne, mohl by se tak zbavit nálepky "příliš usedlý pro SuperStar".

 

Do dalších semifinálových kol však může postoupit už jen 10 dívek a 10 chlapců. V dalším dvou kolech opět vypadne po dvou soutěžících, jedno z jaké země. Kteří to budou, o tom rozhodnou pouze diváci svými hlasy. Koho už nechcete slyšet, se dozvíte v pondělním rozhodnutí.

 

ČTĚTE TAKÉ:

SUPERSTAR: Přípravy vrcholí! V INCHEBA ARÉNĚ stojí už LUXUSNÍ podium!

 

"Ze semifinálových kol postoupí 6 kluků a 6 dívek. V prvním a druhém finále vypadne vždy jedna dívka a jeden chlapec. Od třetího semifinále budou vypadávat soutěžící po jednom," upřesnil systém vyřazování producent pořadu Vítek Pokorný.

 

Do Grandfinále se tak dostanou jen 2 soutěžící. Na to si však budeme muset počkat až do 5. června.

 

Vše o SuperStar, drby ze zákulisí, videa, která nebyla v televizi - to vše najdete na www.superstar.tv.

tn.cz / scx