Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Publikováno 20. 8. 2009

Zabil osobní lékař Jacksona? Brzy skončí v poutech

Zabil Michaela Jacksona jeho lékař?
Zdroj: TN.cz
Zabil Michaela Jacksona jeho lékař?

Nové informace americké televize Fox News naznačují, že smrt krále popu Michaela Jacksona způsobil jeho osobní lékař Conrad Murray.

Murray se dva dny po smrti zpěváka přiznal, že Jacksonovi podal nitrožilně propofol. Právě předávkování na léky se stalo slavnému zpěvákovi osudným. Jackson po utlumujícím přípravku usnul a už se neprobudil.


Teď prozradil dobře informovaný zdroj televizi Fox News, že do dvou týdnů by měl být obviněn ze zabití Jacksona. Podle amerických zákonů si tak za mřížemi možná odpyká menší trest než za vraždu.


Dalším doktorem, který není kvůli smrti Jacksona v klidu, je Arnold Klein. I o muže, jenž se staral o kožní problémy krále popu, se zajímají policisté.


Murray nyní tráví poslední chvíle na svobodě v Houstonu. Policie mu chce již brzy dát ultimátum. Buď se sám vzdá v Los Angeles, nebo ho zatknou ve městě v Texasu, kde má sklad léků.


Jsem nevinný, tvrdí lékař


Murray stál Jacksona spoustu peněz. Měsíčně mu platil gáži téměř tři miliony korun. Murray ale tvrdí, že Jacksona chtěl zachránit. "Udělal jsem vše, co jsem mohl a věřím, že pravda vyjde najevo." Lékař zároveň v rozhovoru pro server TMZ poděkoval svým pacientům a přátelům, kteří mu posílají e-maily, dopisy i textové zprávy, ve kterých vyjadřují Murrayovi a jeho rodině podporu.


Murraye začala policie vyšetřovat v souvislosti s Jacksonovou smrtí kvůli anestetiku propofol. Murray Jacksonovi propofol aplikoval nitrožilně na jeho přání. Toto anestetikum mělo zpěvákovi pomoci od nespavosti. Murray se na policii přiznal, že lék naposledy Jacksonovi aplikoval několik hodin před jeho smrtí.


Propofol je krátkodobě působící anestetikum, které rychle začne účinkovat a stejně rychle jeho účinky odezní. Má však také negativní účinky, které vedou ke zpomalení srdečního tepu a snížení krevního tlaku. V blízkosti pacienta užívajícího propofol by měl být přístroj na monitorování srdeční činnosti a dýchací přístroj. Ani jeden z přístrojů se v Jacksonově domě nenašel.


Jackson zemřel ve čtvrtek 25. června v losangeleské nemocnici UCLA Medical Center na zástavu srdce. Ani úsilí lékařů už mu nepomohlo přežít.

 

 

Jackson byl kontroverzní umělec, na kterého se ale po smrti vzpomíná v dobrém kvůli jeho hitům.

 


 

ora TN.cz
Reklama