Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Aktualizováno 24.7. 2008 18:38

Exkluzivní výpověď: "Lubina nás smetl. Řekl, že zachrápl!"

Ráno boural hokejista Lubina. Z místa utekl. Později se k nehodě přiznal. Zemřel otec fotbalisty Lokvence. Co říká svědkyně? A co Lubina? Koukněte.

Bývalý reprezentant Ladislav Lubina policistům při výslechu sdělil svoji verzi, proč havaroval. "Do protokolu uvedl, že se zřejmě před nehodou plně nevěnoval řízení," řekla bez bližších podrobností mluvčí hradecké policie Anna Pešavová.


"Nehodu vyšetřujeme pro podezření z trestného činu ublížení na zdraví s následkem smrti, za kterou v případě prokázání viny hrozí až pět let vězení," dodala policejní mluvčí.


Podle policistů dosud v souvislosti s dnešní nehodou nebyl nikdo obviněn, vyšetřoval musí vyčkat na závěry znalce, který byl na místě.Bývalý reprezentant Lubina jel v jednom z osobních vozů. Výsledek havárie: dvě havarovaná osobní auta, kamion a dodávka.


Máme exkluzivní svědectví!


Nám se přihlásila svědkyně nehody. Zde je její výpověď:


"Jela jsem jako spolujezdec v nissanu za tou cisternou směrem na Jaroměř. Lubina jel od Jaroměře a narazil do levého předního kola cisterny, potom do levé strany nissanu. Při tom nás otočil o 180° a převrátil na pravý bok, po kterém jsme se sesunuli do příkopu a tam jsme se vrátili zpět na všechna čtyři kola. Ten řidič cisterny před námi to po nárazu strhl do protisměru, kde se střetl s dodávkou, ve které jel pan Lokvenc. Nám v nissanu se nic nestalo. Lubina se nás ptal, zda jsme v pořádku a na dotaz mého přítele, co dělal, odpověděl, že zachrápl."


Příbuzní mrtvého se bojí, že se Lubina vyhne trestu


Podle dosavadních informací při nehodě zemřel otec fotbalisty Vratislava Lokvence. To odpoledne potvrdili i příbuzní zesnulého.


Zajímají vás podrobnosti o nehodě Ladislava Lubiny, o jejím vyšetřování a o smrti otce fotbalisty Vratislava Lokvence? Od 20 hodin bude na vaše dotazy odpovídat reportér Patrik Buňka, který je celý den přímo v centru dění. Otázky můžete pokládat už od 17 hodin. Klikněte ZDE.


"Chtěl jsem podat trestní oznámení na pana Lubinu, ale za mě to udělá policie,“ řekl zeť Vratislava Lokvence staršího. Podle vyjádření pozůstalých byl Lokvenc hodný, spolehlivý a ochotný muž.


"Kdo ho neznal, ten nepochopí, jaká je to pro nás obrovská ztráta,“ řekla o Vratislavu Lokvencovi manželka. Pozůstalí se také obávají, že Ladislav Lubina z nehody vyvázne bez trestu. „Najme si dobrého právníka a ten ho z toho vyseká,“ řekla dcera.


Viník od nehody utekl. Přihlásil se po šesti hodinách

"Řidiče nemáme a pátráme po něm," řekl dopoledne náměstek policejního ředitele v Hradci Králové Josef Macháček.


Lubina se až v půl druhé hodině odpoledne přihlásil policistům ve Dvoře Králové. "Můžu potvrdit, že se pan Lubina osobně dostavil na služebnu ve Dvoře Králové. Bude podávat vysvětlení k ranní nehodě," řekl ve čtvrt na tři trutnovský policejní mluvčí Jiří Prouza.


Později doplnil, že Lubina byl hned po příchodu na policii podroben dechové zkoušce, ale alkohol nenadýchal.


Lubina boural už dřív. Měl 2,39 promile


V závěru kariéry měl Lubina problémy s alkoholem. Během angažmá v Pardubicích i Třinci se stalo, že na trénink dorazil opilý.


Způsobil dvě dopravní nehody v letech 2000 a 2005. V prvním případě porazil v Pardubicích semafor, a protože měl v krvi 2,39 promile alkoholu, na čas přišel o řidičský průkaz. O pět let později narazil nedaleko Chrudimi do stromu.


Lubina ovšem není ani zdaleka jedinou sportovní hvězdou, které se při řízení auta nevyhnula velkým problémům. Čtěte ZDE!


Generální manažer východočeského klubu Zbyněk Kusý agentuře Mediafax řekl, že s Lubinou mluvil krátce po nehodě. "Láďa mi hned volal. Byl to ale asi pouze pětisekundový telefonát. Řekl mi jenom, že měl nehodu. Od té doby má vypnutý telefon," uvedl Kusý.


Nepotvrdil informace, že by se klub s Lubinou ihned rozloučil. "Jelikož by chyběl na tréninku, požádali jsme Vladimíra Martince, aby ho zastoupil. Nic víc," konstatoval.


"Tady žádný večírek nebyl"


V těchto dnech se mladí hokejisté učí v Lubinově kempu ve Dvoře Králové. Je tedy možné, že Lubina havaroval při cestě z kempu na trénink hokejového mužstva v Pardubicích.


"Je pravda, že tu Lubina včera byl. Měl schůzku s trenéry a připravoval program kempu na další dny. Žádný večírek tu ale nebyl. Na ubytovně bydlím přímo nad Lubinou a vůbec nic jsem neslyšel, takže tam párty určitě nebyla," tvrdí šéf hokejového kempu Wing 49 Zdeněk Poul.


Jestli Ladislav Lubina odjel na trénink do Pardubic ještě včera večer, nebo až dnes ráno ale říct nedokázal.


Lubina na útěku


Nehoda se stala u obce Holohlavy na Královéhradecku. Provoz byl v místě omezen od ráno zhruba do tří odpoledne.


Lubina - bez nápisu


Kdo je Ladislav Lubina?


Narodil se 11. února 1967 ve Dvoře Králové nad Labem. Proslavil se jako tvořivý hokejový útočník. Většinu kariéry strávil v dresu Pardubic. Působil také v Dukle Jihlava a Třinci. Reprezentoval Česko i Československo. Hrál na MS v letech 1990, 1991, 1992 a 1998, na Kanadském poháru v roce 1987 a získal bronzovou medaili na OH v roce 1992.

tn.cz/Oldřich Tichý, Patrik Buňka