Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Aktualizováno 22.9. 2008 16:07

Ředitelka hospice dávala pacientce opiáty, hrozí jí vězení

Policie prošetřuje případ zdravotnice, která v Novém Městě na Moravě podávala pacientce opiáty. Nelegálně.

Lék Sevredol užívala o letošních prázdninách jihlavská klientka Hospicového hnutí Vysočina z Nového Města na Moravě, ačkoliv jí lékaři tento tlumící opiát nepředepsali.

Reklama


"Byly zahájeny úkony trestního řízení. Máme podezření na jednu konkrétní osobu, obviněna ale zatím nebyla," uvedla jihlavská policejní mluvčí Jaroslava Slavíková.


Policie celou věc šetří jako podezření z trestného činu výroby a držení omamných a psychotropních látek. Právě mezi ně opiáty patří.


V podezření je ředitelka hnutí


Podle neoficiálních informací je podezřelou ředitelka Střediska hospicové péče v Novém Městě na Moravě Iva Kondýsková.


Kondýsková měla opiát, který je pouze na předpis a slouží k utlumení bolestí, podávat pacientce nemocné rakovinou.

Ředitelka střediska vyšetřování své osoby potvrdila s tím, že se necítí být vinná. "Z lidského hlediska jsem nic špatného neudělala," uvedla Kodýsková s tím, že je možné, že jednala protiprávně. Pak je ale podle ní otázkou, zda právní normy fungují dobře.


Lék získala nelegálně


Kromě toho, že žena podávala lék bez lékařského předpisu, policisté prověřují, kde Kondýsková lék vzala. Ona, ani její nadřžízení původ léku do skončení vyšetřování nechtějí komentovat. Je ale možné, že léčivo zbylo po jednom z mrtvých pacientů.


Ředitelka hospicového hnutí zatím zůstává ve své funkci s tím, že nesmí vyjíždět ke klientům. V případě, že se podežření prokáže, hrozí ředitelce sdružení vězení od jednoho do pěti let.

hav s přispěním Davida Pika tn.cz
Reklama