Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Aktualizováno 29.6. 2012 19:53
celebrity na MFF

Helen Mirrenová ve Varech: Je báječné být v zemi s tak velkou filmovou tradicí

Helen Mirrenová
Zdroj: Mediafax

Jedna z hvězd letošní mezinárodní filmové přehlídky Helen Mirrenová v pátek dorazila do Karlových Varů a těšila se obrovskému zájmu fanoušků. O pár hodin později pak po červeném koberci kráčeli další slavní.

Britská herečka a držitelka Oscara zavítala do Karlových Varů krátce po půl čtvrté. Své fanoušky sice nechala čekat, po příjezdu však na všechny strany rozdávala úsměvy a s lidmi i krátce promluvila. Před Grandhotel Pupp přijela i se svým manželem - režisérem a producentem Taylorem Hackfordem.
 

Reklama

Herečka, která v červenci oslaví své 67. narozeniny, převezme během slavnostního zahajovacího ceremoniálu v hotelu Thermal ocenění Křišťálový globus za mimořádný umělecký přínos světové kinematografii. Na festivalu uvede také poslední snímek The Door maďarského režiséra Istvána Szabó, ve kterém ztvárnila hlavní roli. V Karlových Varech stráví tři dny.
 

ZPRAVODAJSTVÍ Z FESTIVALU SLEDUJTE ZDE

 

Na herečku se pochopitelně hned sesypali novináři, fotografové a také fanoušci. A ona nešetřila úsměvy. "Už jsem byla v Praze, ale tady jsem poprvé. Je to skvělé být na tomto velmi slavném festivalu. Je to báječné!"  rozplývala se hvězda a k ceně, kterou dostane, dodala: "Vždycky je skvělé, když vás někdo ocení. Zvlášť když je to v zemi s velkou filmovou tradicí. Mám z toho velkou radost."
 


 

Před třetí hodinou dorazila před hotel Thermal i první dáma České republiky Livia Klausová. Té by měl během slavnostního zahájení dělat společnost i prezident republiky Václav Klaus.
 

[IMAGEBOX_1014192]A je to tady! Karlovy Vary začínají žít filmovým kláním

[IMAGEBOX_1014192]

 

Letošní ročník festivalu slavnostně zahájí film Good Vibration režisérky Lisy Barros D‘Sa a Glenna Leyburna. Posledním snímkem festivalu bude film Woodyho Allena Do Říma s Láskou. Karlovy Vary budou žít filmy od 29. června do 7. července.

tn.cz / mediafax / gar
Reklama