Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Aktualizováno 11.6. 2014 13:06
Krásné Česko

Česko boduje! V prestižním cestovatelském žebříčku je město Plzeň v TOP 10

Plzeň
Zdroj: Lonely Planet

Plzeň se dostala mezi desítku nejlepších evropských destinací pro letošní rok vybraných turistickým průvodcem Lonely Planet. Plzeň se tak zařadila po bok Olomouci, která dokonce byla zvolena nejkrásnějším místem Evropy! Průvodce prezentuje Plzeň jako město piva.

Další úspěch pro Česko. Prestižní průvodce Lonely Planet totiž zařadil Plzeň mezi desítku nejlepších míst Evropy, které stojí za to tento rok navštvit. Publikace upozorňuje na Plzeň jako na Evropské hlavní město kultury v roce 2015 (EHMK), prezentuje ji jako město piva, upozorňuje na historické podzemí i na katedrálu sv. Bartoloměje.
 

První místo v žebříčku obsadilo Řecko, druhá byla slovinská Lublaň a třetí oblast jihozápadní Anglie, Plzeň byla osmá.
 

"Díky tomu, že bude Plzeň městem kultury, je na ni již letos upřena pozornost mezinárodních médií. Zájem zahraničních novinářů vnímáme stále silněji od začátku letošního roku. Střídají se v Plzni téměř každý týden, ať individuálně nebo na námi organizovaných akcích," uvedla Mirka Reifová ze společnosti Plzeň 2015, která připravuje projekt Evropské hlavní město kultury.
 

Plzeň už navštívilo několik desítek německých novinářů, zástupci rakouských, italských, francouzských i finských médií, britský žurnalista s objednávkou na reportáž od amerického cestovatelského magazínu, ale třeba také televizní štáb z Brazílie.
 


"Slibujeme si od toho hodně, je to prestižní záležitost, Lonely Planet je jeden z nejvýznamnějších evropských průvodců, takže ho sleduje řada lidí, individuální turisté," řekla ČTK Zuzana Smotlachová, ředitelka Plzeň - TURISMUS, městské organizace zaměřené na cestovní ruch.
 

Článek v Lonely Planet nezve jen na program Evropského hlavního města kultury, ale také na prohlídku pivovaru, vyzdvihuje to, že Plzeň je méně zaplněna turisty než Praha, láká na výhled z věže katedrály.
 

TOP 10 destinací Evropy pro rok 2014:
 

1. Řecko
2. Ljublaň (Slovinsko)
3. Jihozápadní Anglie
4. Itálie
5. Vikingové v Dánsku
6. Sevilla (Španělsko)
7. Vnější Hebridy (Skotsko)
8. PLZEŇ (ČESKO)
9. Stavanger (Norsko)
10. Toulouse (Francie)

TN.cz / ČTK / hmr
Reklama