Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Publikováno 19. 1. 2014
Změna podmínek

Dobrá zpráva: Mobilní operátoři SNÍŽÍ POKUTY za předčasné ukončení smluv

Telefonování. Ilustrační foto
Zdroj: Jindřich Kodíček
Telefonování. Ilustrační foto

Mobilní operátoři na přelomu ledna a února změní podmínky svých zákaznických smluv. Pokuty za předčasné ukončení smluv klesnou na maximálně pětinu součtu zbývajících paušálů. Vyplývá to z informací firem.

První se změnou smluvních podmínek přijde T-Mobile, který termín naplánoval na 26. ledna, konkurenční Vodafone a Telefónica změny zavedou až k 8. únoru, tedy v nejzazší možný termín.

 
Podle ČTÚ přitom operátoři měli účtovat nižší pokuty již v srpnu, kdy začala platit novela telekomunikačního zákona. Šestiměsíční odklad podle regulátora platil jen na změnu znění smluv a nikoliv na pokuty.
 
Podle výkladu některých odborníků by v současnosti, kdy již operátoři oznámili změnu smluvních podmínek, ale ještě je neuplatňují, mohli zákazníci vypovídat smlouvy bez jakékoliv sankce.
 
 
Operátoři jsou povinni při změně obchodních podmínek a ceníků informovat zákazníka nejméně jeden měsíc předem a při podstatných nebo zhoršujících změnách musí umožnit zákazníkovi vypovědět smluvní vztah bez sankcí.
 
"Řada operátorů podmiňuje výhodné ceny telekomunikačních služeb dlouhými závazky. Trh se ale přitom extrémně rychle mění a ceny padají takřka ze dne na den, takže dlouhodobé závazky jsou pro zákazníky nevýhodné," uvedl ředitel Fayn Telecommunications Lukáš Honek. Mobilní operátoři mají okolo 14 milionů aktivních zákazníků. Přibližně 600.000 až 700.000 klientů mají virtuální operátoři, kteří v jejich sítích působí.
 

 

pet tn.cz / ČTK

Diskuze

21.1. | 12:29 karel holy
1
Náhlasit nevhodný komentář
Tak to jsou na nas hodni, oni nam snizi pokuty..... Jak vubec mohl tenhle zassrany stat dovolit aby se nejake mohly legalne vybirat za predcasne ukonceni smlouvy. Odpoved je jednoducha... v kapitalismu vse mozne....
20.1. | 23:32 karel duba
7
Náhlasit nevhodný komentář
Delaji si s nami zakazniky co chteji a dovolat neni kam. Mozna tak jedine na hlavnim nadrazi na panskych toaletach v breznu v utery odpoledne....