Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Aktualizováno 30.7. 2014 11:00
Hlučný soused

Dopis naštvaného souseda je HITEM INTERNETU! Co napsal?

Dopis pro souseda
Zdroj: Isifa / Facebook

Sousedské vztahy jsou někdy pěkný oříšek. Zvlášť, když je váš soused neohleduplný nebo stěny bytového domu nebo paneláku příliš tenké. Co dělat, když vás váš soused v noci ruší?

Na Facebooku nyní koluje dopis, který se objevil na dveřích jednoho hlučného souseda. Pisatel si v něm vtipnou formou stěžuje na rušení nočního klidu. Čtěte:

Dopis pro souseda
Zdroj: facebook.com

Snad se hříšník poučil a už bude v nočních hodinách potichu. Ale co dělat, když vás hlučný soused stále obtěžuje a není s ním žádná domluva? Rozhodně to není záviděníhodná situace, protože doba nočního klidu není ustanovena v zákoně, a tak se jedná pouze o přestupek.

 

Máte také zkušenosti s náruživým sousedem? A jaké je vaše řešení takové situace? Napište nám na mail zpravy@nova.cz. Děkujeme.

 

Obce si ale interval nočního klidu dávají do svých vyhlášek. Zpravidla se tedy jedná o dobu od 22. večerní do 6. hodiny ráno. Rušitel nočního klidu tak může dostat maximálně pokutu ve výši 5000 korun.

 

 

S hlučným a přitom nepřizpůsobivým sousedem je opravdu těžké pořízení. Pokud vám například vadí, že má nahlas puštěnou televizi nebo vám neustále dupe nad hlavou, musíte mít svědky, že tomu tak skutečně je.

Hlučnému sousedovi za jeho přestupek hrozí napomenutí, pokuta, zakázání činnosti nebo propadnutí věci, která hluk způsobuje. "Někdy však stačí samotné projednání přestupku. Strany jsou předvolány k řízení. Musí být předložen důkaz, a pak stačí, když se hlučný soused omluví. V každém případě je ale třeba zaplatit náklady řízení, které činí 1000 korun," sdělila TN.cz Marcela Janoušková z komise pro projednávání přestupků.

 

V zásadě tedy existují tři způsoby, jak se proti hlučnému sousedovi bránit - zavolat policii, podat oznámení o přestupku nebo se v krajním případě obrátit na ombudsmana.  

 

ČTĚTE TAKÉ:

TOP 5 sexy zbraní: Který dotek vzbudí ty pravé choutky?

Půjde zpěvák Bisek do vězení? Zažaloval souseda, obviněn je ale on

pet TN.cz

Diskuze

Nejvíce hodnocené komentáře:

29.7. | 16:31 Radka Nováčková
42
Tak toto nemá chybu :D
30.7. | 09:38 mike1sdh
-4
Tak mě by hlučný soused po 4. hodině ráno nenaštval, to už vstávám do práce. ...
2.8. | 18:38 Markéta Suchomelová
3
Náhlasit nevhodný komentář
dastyjam.....mám týden starou zkušenost.Naši "ŠUKÁLISTI" bydlí vedle v bytovce a svým nadhlučným sexem vzbudili celou ulici ve dvě ráno.....
30.7. | 13:45 dastyjam
0
Náhlasit nevhodný komentář
ja bych to neřešil,kdyz spim tak spim a nevzbudi mě ani vybuch atomove bombi
30.7. | 12:53 lololax
9
Náhlasit nevhodný komentář
Tak jestli to zabralo,tak super,ale jsou případy,že takové upozornění souseda vyhecuje k ještě většímu hluku!
30.7. | 09:38 mike1sdh
-4
Náhlasit nevhodný komentář
Tak mě by hlučný soused po 4. hodině ráno nenaštval, to už vstávám do práce. Navíc, když spím tak spím a nevzbudí mě ani střelba z tanku. Nechápu tyhle žalobníčky.
29.7. | 17:48 nemam jmeno
39
Náhlasit nevhodný komentář
Tak tomuhle ja rikam - Diplomatickej talent :D :D a ma po zelenych :D
29.7. | 17:31 Josef Uhlir
21
Náhlasit nevhodný komentář
borec má pravdu
29.7. | 16:31 Radka Nováčková
42
Náhlasit nevhodný komentář
Tak toto nemá chybu :D