Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Aktualizováno 2.11. 2012 14:24
prohřešky prodejců

Inspektoři objevili prošlé maso po celém Česku. VÍME KDE!

Maso - ilustrační foto
Zdroj: Isifa / Facebook
Ilustrační foto

Inspektoři krajských veterinárních správ za uplynulých deset dnů objevili další prošlé zboží, potraviny bez patřičných dokladů a dokonce i nelegální jatka.

Tři kila prošlých uzenin našli inspektoři v prodejně v Šenově u Ostravy, téměř tří kilogramů uzenin v Ostravě-Porubě, zhruba deseti kilogramů uzenin a cikánské pečeně v Přelouči, 3,5 kg kuřecích srdcí v prodejně v Ronově nad Doubravou, 7 kg uzenin a šunky v Horní Lutyni a přes 4 kg jitrnicového prejtu v Českém Těšíně. Zboží s prošlým datem použitelnosti se musí takzvaně neškodně odstranit, to znamená zlikvidovat v asanačním podniku. V řeznictví v Milevsku nařídili veterinární inspektoři zlikvidovat 11 kg vinné klobásy.

 

Minulý týden odhalila cizinecká policie i nelegální jatka v Brně. Tam se v příšerných hygienických podmínkách porážela drůbeže. Našlo se tam 625 kg drůbeže, která musí být zlikvidována.

 

Chyby našli inspektoři i na farmářských trzích. Prodejci tam měli své zboží špatně označeno. Tedy pokud nějaké označení vůbec mělo. Například ve Zbiroze prodejce označení o datu použitelnosti a doklady o původu trvanlivých masných výrobků (uzenin) nakonec doplnil, nicméně prodej byl posléze ukončen. Ve stejném městě prodejce nabízel bez obalu a bez informace o datu spotřeby a teplotě uchovávání uzené nebalené ryby.

 

 

V Třinci na trhu nabízel prodejce 40 kg pařených sýrů bez dokladu o původu a 7,5 kg prošlého Jánošíkova oštěpku, který bylo nařízeno zlikvidovat. Ve všech případech musejí prodejci počítat s pokutou.

 

tn.cz / mediafax / kos
Reklama