Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Aktualizováno 18.6. 2014 08:13
Proti kouření

Jak jednou provždy seknout s kouřením? RADY LÉKAŘKY

Králíková
Zdroj: TN.cz

Jsou čím dál tím dražší, škodí zdraví a navíc vám z nich zežloutnou prsty. A to už je pěkná řádka důvodů, proč dát cigaretám navždy sbohem. Na odvykání kouření jste se ptali lékařky Evy Králíkové.

Eva Králíková je už dlouhá léta nejhlasitější odpůrkyní kouření u nás. Pracuje v Centru pro závislé na tabáku 1. lékařské fakulty a Všeobecné fakultní nemocnice v Praze. Ona a její tým pomohli už několika tisícům kuřáků zbavit se cigaret.


A říká, že na kouření existuje psychická i fyzická závislost. A přestat s ním je tak pořádný oříšek. Důležitá je především správná motivace - pro někoho sázka, pro jiného třena počínající zdravotní problémy.


Jak přestat kouřit? Je rozdíl mezi cigaretami a doutníky? Jak je to s rizikem rakoviny? Kde se o omezení kouření poradit? Ptali jste se lékařky Evy Králíkové.
 


Rozhovor

 

NEPŘEHLÉDNĚTE:

Dvojčata s cigaretou a bez: Podívejte se, jak kouření ničí obličej!

Dospělí naučili kouřit tříleté dítě. Své umění ukazuje na ulici

pez TN.cz

Diskuze

19.12. | 00:19 kar-za
1
Náhlasit nevhodný komentář
Je to sice hezké, ale tyto rady jsou tak leda „pro kočku"! Proč nejsou dostupné léky, které zablokují příslušné chemoreceptory v mozku - a člověk nemusí vůbec kouřit?! Proč se o těchto lécích nemluví? Jakou falešnou hru to s námi hrajete? Raději mlčte!!!
20.10. | 15:40 hammock
0
Náhlasit nevhodný komentář
Když chce někdo přestat kouřit, tak taky pomáhá, když vynechá zakouřené restaurace. Kdo jste z Prahy pomůže vám tato MAPA: http://goo.gl/maps/b4h0 NOVINKY: https://www.facebook.com/nekuracke.restaurace.v.Praze