Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Aktualizováno 2.7. 2014 19:09
Chat TN.cz

Jak se na dovolenou správně pojistit? Ptali jste se odborníka

Pojištění na cesty
Zdroj: Tn.cz/ thinkstockphotos.com

Jak se pojistit na dovolenou, aby vás úraz v zahraničí finančně nezruinoval? Ptali jste se Jiřího Pěnčíka, analytika neživotního pojištění ve společnosti Partners.

Podcenit cestovní pojištění se může mít velmi nepříjemné následky. Za léčbu v zahraničí totiž špatně pojištěný turista musí v mnoha případech zaplatit astronomické částky.

Reklama

 

Ať už vyrážíte na rodinnou dovolenou do Chorvatska, s přáteli na kola do Rakouska nebo za poznáním exotických dálek, je více než moudré se na cestu pořádně pojistit. Cena zájezdu je totiž pak často nižší, než případné náklady, které musí nedostatečně pojištěný člověk v cizině zaplatit, pokud potřebuje ošetření v tamní nemocnici.

 

A na co si dát u cestovního pojištění tedy pozor? Na to jste se ptali Jiřího Pěnčíka, analytika neživotního pojištění ve společnosti Partners.

 

Čtenáře TN.cz často zajímalo, jak se pojistit v případě, že se na dovolené chystáte provozovat extrémní sporty. "Každá pojišťovna má sporty rozděleny do několika skupin od rekreačních, které jsou standardně pojištěny v základním pojištění a dále na rizikové případně ještě i extrémní sporty. Tato rozdělení se dosti liší, je tedy nutné pečlivě zvážit, jaký sport budete provozovat a teprve na základě této informace určit pojišťovnu. Jednotlivé sporty mohou být také rozděleny hned do několika kategorií zároveň a to podle stupně obtížnosti, zde je samozřejmě ideální volit nejvyšší stupeň obtížnosti, jakého můžete při sportovní výpravě dosáhnout," vysvětlil Jiří Pěnčík.

 

A co když na dovolenou cestujeme s domácím mazlíčkem? Potřebuje i pes nebo kočka pojištění? "Určitě doporučuji v rámci cestovního pojištění také mí pojištění odpovědnosti za škodu zde však upozorňuji, že často bývá škoda způsobena zvířetem ve výlukách. Doporučuji tedy buď při sjednání cestovního pojištění ověřit, zda se odpovědnost vztahuje též na pejska případně pokud máte pojištěnu občanskou odpovědnost v ČR, tak ověřit, zda se vztahuje také na další evropské státy (standardně ano) a zda se vztahuje i v zahraničí na pejsky (standardně ano)," uvedl Pěnčík na chatu TN.cz.

 

Co když se na dovolené přeci jen přihodí úraz a je nutné přepravit se do vlasti sanitkou? "V případě že dojde k úrazu, který vyžaduje delší hospitalizaci a je v takovém rozsahu, že není možná přeprava zpět do ČR původním dopravním prostředkem, pak je standardně hrazena též repatriace zpět do vlasti v rámci léčebných výloh," dodává Jiří Pěnčík.

 

Další odpovědi čtěte ZDE.

 

TN.cz
Reklama