Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Aktualizováno 22.5. 2014 19:22
Rady experta

Máslo, margarín nebo jejich směs? Odborník radí, co prospěje zdraví

Zdroj: TN.cz

Skoro denně si každý z nás minimálně jednou namaže na chleba máslo, margarín nebo pomazánkové máslo. Co z toho ale vybrat, aby z toho tělo mělo největší užitek a zdraví naopak nejmenší škody?

Přesně to pro vás rozebral dietolog a výživový specialista Pavel Suchánek. Nejprve základní rozdělení - roztíratelné tukyv regálech obchodů se dělí do tří základních kategorií. Na másla, margaríny a jejich mix, takzvané směsné tuky. Českou specialitou je pak pomazánkové (máslo), které EU nedávno ořezala o část názvu.


1. Másla


Mají podle předpisů obsahovat alespoň osmdesát procent mléčného tuku. "Máslo je dobrým zdrojem v tuku rozpustných vitamínů, prospívá střevní mikroflóře a zlepšuje vstřebávání vápníku a tím pomáhá předcházet řídnutí kostí," vypočítává odborník na výživu.


16

GALERIE: Másla

Zdroj: TN.cz

Másla - Jihočeské máslo Madeta

Hodnocení:


Na druhou stranu ovšem Suchánek před máslem varuje strávníky s vysokým cholesterolem nebo srdečními chorobami v rodině. Kvůli vysokému obsahu tuku totiž máslo "zanáší" cévy a měli by se mu vyhnout všichni, kdo si hlídají štíhlou linii.


2. Margaríny


Margaríny nejsou vyrobené ze živočišných tuků, ale z rostlinných olejů. "Díky tomu obsahují spoustu nenasycených mastných kyselin, které pomáhají bojovat s vysokou hladinou cholesterolu," tvrdí Suchánek.

Margaríny - Rama
Zdroj: TN.cz

Margaríny - Lahodný duet
Zdroj: TN.cz


Margaríny jsou také bohatým zdrojem takzvaných esenciálních mastných kyselin. To jsou látky, které lidské tělo potřebuje ke správnému fungování, ale nedokáže si je vyrobit samo.


3. Směsné tuky


Jsou vlastně kombinací prvních dvou skupin, tedy směsí másla a margarínu v různém poměru. A představují tak pomyslnou zlatou střední cestu. Pokud dáte na energetickou hodnotu, sáhněte po směsi, kde převažuje margarín.

15

GALERIE: Směsné tuky

Zdroj: TN.cz

Směsné tuky - Rama s máslem

Hodnocení:


4. Pomazánkové (máslo)


A pak je tu tahle česká specialita. Pomazánkové máslo se liší od másel klasických a margarínů především tím, že obsahuje o hodně méně tuku a přibližně čtyřikrát víc bílkovin. Tím pádem je vhodné v podstatě pro kohokoli.


Pomazánkové máslo
Zdroj: TN.cz


Ať už kupujete máslo nebo margarín, vždycky si obal podrobně prostudujte. U některých testovaných másel se totiž ukázalo, že by se správně tímto titulem vůbec neměla chlubit, protože nesplňují základní podmínky másla. Více ve videu pod titulkem článku.

 

ČTĚTE TAKÉ:

Tipy do kuchyně, které musíte vyzkoušet!

Nechutná fakta o jídle: Víte, co jíte? Zde je přehled, ze kterého vám bude šoufl

pez, Lukáš Kukla TN.cz

Diskuze

Nejvíce hodnocené komentáře:

22.5. | 20:21 Honza HonzazMoravy
6
Paráda! Odborníků na pomazání nám krásně přibývá a tak máme konečně zase jednou ...
23.5. | 02:34 Věra Colbecková
-3
Spíš by nám tady ti odborníci měli poradit, jak si vychutnávat máslo a čím ...
23.5. | 10:21 novus
1
Náhlasit nevhodný komentář
kengeru--muj prastryc nikdy maslo nejedl,nekouril ani nechlastal a zemrel kdyz mu bylo pet mesicu...Dej mu Panbu lehkou zemi..
23.5. | 10:19 novus
1
Náhlasit nevhodný komentář
Ja se ridim jednim..Masle z lednicky je tuhe ,mazat na chleba nelze..Pokud zustane venku tak se -obzvlast v lete roztece..Tohle u margarinu nehrozi..A chutove zadny rozdil nepozoruji.Navic,na chut snidane ma vliv i to co si nato "Maslo" jeste dam...
23.5. | 09:41 Rostislav Zonek
1
Náhlasit nevhodný komentář
Moji staří rodiče jedli celý život jen máslo "MÁSLO" a dožili se požehnaného věku oba 90ti let. Navíc děda kouřil jak lokomotiva a kořaličku si taky dopřál. Takže?
23.5. | 07:50 reypal
0
Náhlasit nevhodný komentář
lubos // a co vám to bude plané? Bez hlavy,ale Jůra?!
23.5. | 07:31 tonny44
0
Náhlasit nevhodný komentář
slavicek100 23.5.2014 02:34 Obě špatné cholesterol mám nad normou, ale margaríny se mi nechce jíst... Tak si objednejte hrobníka a bez zábran si vychutnávejte máslo. Tak vy máte cholesterol, margaríny se vám nechtějí jíst a proto odborníci dejte se do práce. Nechtělo by to začít první u sebe?
23.5. | 02:34 Věra Colbecková
-3
Náhlasit nevhodný komentář
Spíš by nám tady ti odborníci měli poradit, jak si vychutnávat máslo a čím doplnit naši stravu, aby nám to nezvyšovalo cholesterol. Obě špatné cholesterol mám nad normou, ale margaríny se mi nechce jíst. Tak ať se dají do práce a vymyslí něco přírodní, co by omezilo zvyšování cholesterolu při ...
23.5. | 00:46 lubos969
1
Náhlasit nevhodný komentář
pane abych řekl mé srdce se možná zanaši ale Vám se zanaší mozek a tak se já asi doziji vyššího věku než vy.!!!!!
22.5. | 22:59 lucky_24
5
Náhlasit nevhodný komentář
No kdo si namaže na chleba olej s vodou a chemií, aby to udrželo pohromadě a myslí si že je to zdravý, tak to nevím co si o tom myslet. Rvát to dětem a pak se divit, že mají alergie a zdravotní problémy je taky na pováženou. Nejí se to na kila, takže je nejlepší to nejčistší nenahrazovadlo - ...
22.5. | 20:21 Honza HonzazMoravy
6
Náhlasit nevhodný komentář
Paráda! Odborníků na pomazání nám krásně přibývá a tak máme konečně zase jednou jasno. Jen kdyby se to odborníci už někdy dokázali domluvit, jak je to je to doopravdy s tím cholesterolem, ztuženými rostlinými tuky a často zatajovanými přidavnýmí látkami.