Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Aktualizováno 19.1. 2014 21:58
Proti gaunerům

Co si smí dovolit exekutor? I na to odpověděl advokát Pavel Kolesár

On-line Kolesár
Zdroj: TN.cz

Hostem on-line rozhovoru na TN.cz byl od 20:00 do 21:00 Pavel Kolesár, advokát a specialista na soudní spory, exekuce a insolvenci.

Televize Nova a TN.cz spustili velkou akci proti gaunerům. Redakci doslova zasypaly stížnosti na chování exekutorů. Lidé si stěžují na to, že jim zabavují i majetek, který by podle zákona zabavovat neměli.
 

A hodně častým problémem je také to, že se lidé nedozvědí o exekuci včas a nedostanou šanci dluhy uhradit. Další stížnosti se týkají toho, že exekutoři vtrhnou do bytu, aniž by o tom majitel věděl.
 


Co může exekutor zabavit a co nesmí? Za jakých podmínek může vstoupit do domu? Jak se mám bránit, pokud si myslím, že se nechová podle zákona? Co dělat, pokud mi sebere i věc, na kterou nemá právo? Ptali jste se JUDr. Pavla Kolesára.

 

Chovali se i exekutoři nezákonně i vůči vám? Dejte nám vědět! Napište nám na adresu protigaunerum@nova.cz.


Rozhovor

 
Problematikou nezákonných exekucí se chce zabývat i budoucí vláda. Premiér Sobotka řekl, že hned jak začne nová vláda fungovat, budou ministerstva spravedlnosti a financí připravovat návrhy na změny zákonů, které se týkají exekutorů.
 

Dostali jste se do situace, kdy se bojíte návštěvy exekutora? Řešením může být oddlužení. Podívejte se jaké máte možnosti, nebo se ptejte nezávislých odborníků Finančního rádce TN.cz.

vrl TN.cz
Reklama