Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Aktualizováno 19.1. 2014 21:58
Proti gaunerům

Co si smí dovolit exekutor? I na to odpověděl advokát Pavel Kolesár

On-line Kolesár
Zdroj: TN.cz

Hostem on-line rozhovoru na TN.cz byl od 20:00 do 21:00 Pavel Kolesár, advokát a specialista na soudní spory, exekuce a insolvenci.

Televize Nova a TN.cz spustili velkou akci proti gaunerům. Redakci doslova zasypaly stížnosti na chování exekutorů. Lidé si stěžují na to, že jim zabavují i majetek, který by podle zákona zabavovat neměli.
 

A hodně častým problémem je také to, že se lidé nedozvědí o exekuci včas a nedostanou šanci dluhy uhradit. Další stížnosti se týkají toho, že exekutoři vtrhnou do bytu, aniž by o tom majitel věděl.
 


Co může exekutor zabavit a co nesmí? Za jakých podmínek může vstoupit do domu? Jak se mám bránit, pokud si myslím, že se nechová podle zákona? Co dělat, pokud mi sebere i věc, na kterou nemá právo? Ptali jste se JUDr. Pavla Kolesára.

 

Chovali se i exekutoři nezákonně i vůči vám? Dejte nám vědět! Napište nám na adresu protigaunerum@nova.cz.


Rozhovor

 
Problematikou nezákonných exekucí se chce zabývat i budoucí vláda. Premiér Sobotka řekl, že hned jak začne nová vláda fungovat, budou ministerstva spravedlnosti a financí připravovat návrhy na změny zákonů, které se týkají exekutorů.
 

Dostali jste se do situace, kdy se bojíte návštěvy exekutora? Řešením může být oddlužení. Podívejte se jaké máte možnosti, nebo se ptejte nezávislých odborníků Finančního rádce TN.cz.

vrl TN.cz

Diskuze

Nejvíce hodnocené komentáře:

19.1. | 19:33 roko-lanek
27
Zlodějina ,exekutoři ,politici ,banky ,kriminalita.lži a podvody to jsou dúvody ...
20.1. | 05:58 pavel3-zvonicek
0
muj nator na exekuci je ten ze exekotori bi nemeli stupovat na bankovni ucti ...
26.1. | 21:19 allanaldik
0
Náhlasit nevhodný komentář
Proc by mel zlodej zlodeji menit zakony kdyz z toho ma i stat? To ze znici lidi tak na tom nikomu z techto zlodeju nezalezi. Hlavne ze uspokoji exekutor sam sebe a nikoho jineho. Ono z 500 kc.mit 20000 kc.takove zhodnoceni zadne bance.
20.1. | 18:48 karel mlíko
3
Náhlasit nevhodný komentář
zacotomame20.1.2014 16:33 ne jako přečti si můj starý příspěvek se soudním rozhodnutim si vytírám PR..L soudy dneska nemaj žádnou moc jsou stěma zmrdama u mě exekutor si nic neveme všechno jsem přepsal na známý doma jsem jako u babky na návštěvě a jestli bude potřeba budu bydlet až do smrti na jiný ...
20.1. | 12:39 karel mlíko
3
Náhlasit nevhodný komentář
Co to tam ten Sobotka kecal včera ve zprávách že zpřísní pravidla pro soukromé exekutory?NE ZRUŠIT ÚPLNĚ TY CHCÍPÁKY VYDĚRAČSKÝ.
20.1. | 05:58 pavel3-zvonicek
0
Náhlasit nevhodný komentář
muj nator na exekuci je ten ze exekotori bi nemeli stupovat na bankovni ucti hlavne na duchody od ceske spravy socialniho zabespeceni a na socilni penize toje pravda
19.1. | 21:04 Marek Müller
5
Náhlasit nevhodný komentář
Nevím proč nemůže vést evidenci dluhů finanční úřad a při registru nových občane, řidičáků, pasů, vozidel, nemovitostí a pod. by úředník nahlédl do tohoto registru a nevydal v případě dluhu. Ten by za poplatek 100,- zaplatil na finančním úřadu a neživil soudy a exekutory desetitisícema a sám se ...
19.1. | 19:36 roko-lanek
18
Náhlasit nevhodný komentář
Exekuce-bezdomovec-nezaměstnanost-korupce-platba u lekaře a v lekarně=====za tvrdého komunismu neznama slova.
19.1. | 19:33 roko-lanek
27
Náhlasit nevhodný komentář
Zlodějina ,exekutoři ,politici ,banky ,kriminalita.lži a podvody to jsou dúvody které lidi dotlačí k sebevraždě. Kapitalismus je strašlivé zlo !