Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Aktualizováno 2.8. 2014 12:11
takhle ne!

TÁBOR HRŮZY: Hlad, vši, špína a šikana jako hra

Zdroj: TV Nova

Nedostatek jídla, špína, vši a hry zavánějící šikanou! Takhle mluví o lanškrounském táboře Obora, malí táborníci i jejich rodiče. A své tvrzení doložili fotografiemi. Mnozí rodiče si své děti raději předčasně odvezli. Tábor navštívil štáb TV Nova.

Vedoucí tábora v Lanškrouně nebyli kritikou dětí ani návštěvou štábu s kamerou nadšení. Michal Kučera, který sice není oficiálně provozovatelem tábora, ale je podle obchodního rejstříku jediným vlastníkem společnosti, který tábor provozuje, byť jednatelkou je Jana Bekešová, nikoho dovnitř nepustil a dokonce zavolal policii.
 

"Nafoukli jenom skákací hrad, aby ho vyfotili a dali na facebook a pak ho hned vyfoukli. Bazén psali na internetu, že bude napuštěnej a žádnej nebyl. Na záchodě nebyl toaletní papír, byly špinavý prkýnka," vypočítává před kamerou nedostatky tábora osmiletá Eliška Kateřina Hodůrová.
 

Rodiče si pro Elišku raději přijeli a předčasně si ji vyzvedli. Z původních dvou týdnů strávila v táboře sotva půlku a hezké zážitky si rozhodně neodvezla. "Do půlnoci jsme jí vybírali vši, hrůza!" říká její otec Evžen Hodůr. Podobně rozzlobených rodičů, kteří se obrátili na televizi Nova je celá řada. Na sociální síti už dokonce založili vlastní stránku, kde tábor kritizují.
 

 

Už na parkovišti, které nepatří k soukromému pozemku tábora, na štáb TV Nova táboroví vedoucí křičeli, ať nic nenatáčí a přivolali státní i městskou policii. Mezi tím se k ale začaly sbíhat děti a svěřovaly se se svými zážitky. "Jsme si museli objednat pizzu načerno, protože jsme měli hrozný hlad! K svačině nám dávají dietní tyčinky a to je všechno. Špinavý hnusný sprchy, neteče teplá voda, musíme se sprchovat ve studené," svěřovaly se děti.
 

Ačkoliv Michal Kučera štáb vyzýval " Ověřte si to, jsou to pomluvy!", trochu schizofrenně zároveň odmítal štáb do tábora vpustit. "Vy nejste žádná kontrola," prohlašoval vzápětí rezolutně. Michal Kučera oficiálně není provozovatelem tábora. Tím je společnost DRETA, s. r. o. Jejím jediným společníkem je sice právě Michal Kučera, ale jednatelkou je Jana Bekešová.
 

Problémy ale zřejmě v táboře nejsou poprvé. "Na základě upozornění rodičů byly provedeny opakované kontroly tohoto tábora a nikdy nebyly zjištěny závažnější nedostatky," uvedl ředitel krajské hygienické stanice Antonín Vykydal.
 

I zábava pro děti byla docela svérázná. "Mají letecké dny, kdy jim vyhazují z okna kufry, deky, polštáře – prší, neprší. Hry takové, že do tří kýblů dají zbytky jídla, hodí tam klíče a děcka je hledají," popisoval herní náplň tábora otec jedné z účastnic Evžen Hodůr.
 

Všechny závažné nedostatky, které štábu předaly děti nebo jejich rodiče obratem putovaly na krajskou hygienickou stanici a sám ředitel přislíbil, že do tábora pošle v nejbližší době další kontrolu.

tn.cz / gar
Reklama