Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Aktualizováno 24.9. 2013 14:55
to je zase trapas

Test poctivosti: Češi si uřízli ostudu, víc peněženek vrátili i Rusové a Poláci

zloděj si vzal úvěr na kradené doklady
Zdroj: Mediafax

Nový test zkoumal poctivost obyvatel světových metropolí. Po městech rozmístil desítky peněženek a zjišťoval, kolik jich kde nálezci vrátí. Podívejte se, jak se zachovali Pražané.

Test provedl časopis Reader´s Digest. Po celkem šestnácti světových metropolích rozmístil dohromady 192 peněženek. Do každé dali reportéři cedulku s číslem mobilu, rodinnou fotku, navštívenky, nějaké stravenky a ekvivalent 50 dolarů, tedy v případě Prahy asi 1000 korun.
 

V každém městě potom rozmístili 12 peněženek, do parků, obchodních center i jen tak na ulici, aby vypadaly jako ztracené a čekali, co se bude dít. A v Praze to byla opravdu ostuda. Peněženky si skoro všichni nálezci nechali, poctivci, kteří je vrátili, se našli jen tři. Míň peněženek se vrátilo jenom v Lisabonu a Madridu. Praha skončila na ostudném 14. místě ze šestnácti.

 

 

Naopak nejvíc peněženek vrátili v Helsinkách, jen jediný nálezce si ji nechal, 11 "ztracených" peněženek lidé odevzdali. "My Finové jsme přirozeně poctiví," řekl listu Lasse Luomakoski (27), který po nálezu peněženky okamžitě volal na přiložené číslo. "Jsme malý národ a skoro u nás neexistuje korupce."
 

Podívejte se, kolik peněženek z 12ti se v jednotlivých metropolích vrátilo:

Tabulka - Poctivost obyvatel

 

V Praze jako jedna z pouhých tří poctivých peněženku vrátila Petra Samcová. I ona to považuje za naprosto přirozené jednání. Test bohužel ukázal že mezi našinci je silně v menšině.

 

ČTĚTE TAKÉ

Celkem 14 měst a 14 nezamčených kol: Jak rychle mizela? Žijí nejrychlejší zloději v ČR vedle vás?
 

hel TN.cz
Reklama