Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Aktualizováno 18.2. 2013 20:24
Galerie Hnusy na českých pultech

Tohle nám chtěli prodat: Šizené knedlíky a zkažený gothaj

Hnusy na českých pultech
Zdroj: Potravinynapranyri.cz
Hnusy na českých pultech

Jahodové knedlíky, které jahody snad ani neviděly, plesnivé kokosky a karamelky z Tesca i zkažený Gothajský salám. Nejen to se objevilo na pultech českých obchodů. Podívejte se, jaké hnusy nám opět chtěli prodat.

V Jednotě v Nové Pace dnes přišli inspektoři Státní zemědělské a potravinářské inspekce na plesnivý Gothajský salám. A to hned ve dvou případech.

 

Vůně se inspektorům nezdála ani u dětských piškot, které se prodávaly v Konzumu v Opočně. "Výrobek zapáchal po rozkladu vajec," uvedla inspekce.

 

Plesnivé kokosky původem z Polska se prodávaly v obchodě K + K v Hodoníně. Plíseň se našla i zkraje minulého týdne v olomouckém Tescu. Tam si zase mohli zákazníci "pochutnat" na plesnivých karamelkách.

 

Tyhle hnusy na se podávaly na českých pultech:

115

Hnusy na českých pultech

Zdroj: Potravinynapranyri.cz

Hnusy na českých pultech - 4

Hodnocení:

 

Lidé, kteří si koupili jahodové knedlíky v Jednotě v Týnci nad Vltavou, si na nich asi moc nepochutnali. Ovocné knedlíky měly totiž v jednom případě až o ¼ méně náplně.

 

 

V pátek pak při kontrole Empoda restaurantu v Ostravě narazili inspektoři na šizený rum. Ten měl místo 40 % alkoholu jen 35,4 %. Ten samý den se našel v Teplicích i grepový sirup, který obsahoval nebezpečné pesticidy. "Ve výrobku byl překročen maximální limit reziduí látek benzalkonium chlorid a didecyldimetylammonium chlorid, a to o několik řádů.

 

 

Benzalkoniumchlorid je v Evropské unii schválen pro použití například v pesticidech, konzervantech na dřevo a plech, repelentech aj. Používá se stejně jako didecyldimetylammonium chlorid také jako účinná látka v antiseptických přípravcích," uvedla inspekce na stránkách potravinynapranyri.cz.

 

TN.cz

Diskuze

Nejvíce hodnocené komentáře:

18.2. | 18:56 viam
2
Něco je tady špatně. Proč jsme vyhlášená popelnice Evropy, máme snad plechové ...
18.2. | 16:56 perakfany
-1
Na Polsko uvalit prodejní embargo!!
20.2. | 13:41 Kateřina Holá
2
Náhlasit nevhodný komentář
zacotomame mléčné výrobky,uzeniny,pečivo .Už tady máme spoustu soukromých výrobců ,lze si vybrat.Nakupuji chléb,uzeniny a dokonce čerstvé mléko,jogurty, které přiveze „bučící“pojízdná dodávka přímo do vaší ulice. 13. ledna 2011 11:04 Zdroj: http://hobby.idnes.cz/cerstve-mleko-priveze-bucici...
20.2. | 13:41 novus
0
Náhlasit nevhodný komentář
samoaa--vsimate si toho vola? Ten je ale,co? A jeste se pta--zacotoma...
20.2. | 11:50 Kateřina Holá
1
Náhlasit nevhodný komentář
Neřádi vše rozkradou,peníze nám chybí do státní poklady a naši poslanci nedokážou s nimi zatočit?Proč to musíme odnášet my, spodní vrstva?Oni by si dovozci a prodejci rozmysleli ,kdyby dostali milionové pokuty!Nejsme prasata ,abychom vše sežrali co nám podstrkují!! Lidičky kupujte naše výrobky a ty ...
19.2. | 19:31 františek Koval
1
Náhlasit nevhodný komentář
plně souhlasím s viamem,ale kdy dostanou konečně pořádnou pokutu.Ubylo by tady psaní těch blábolů a výmluv na Polsko,Ti dělají to co chtějí obchodní řetězce.Ale je těžko se bavit s volem co bude dělat v neděli když jde ve čtvftek na jatka.
19.2. | 11:39 novus
1
Náhlasit nevhodný komentář
Vsimneme si ze to jedine co se tu nesmi prodavat zkazene jsou banany a haIzlpapir..Protoze "Symboly" blahobytu,"Demokracie" se nesmi spinit..
18.2. | 23:00 suomynona
0
Náhlasit nevhodný komentář
to je marný.lidi to stejně budou kupovat.já si pečlivě vybírám co si koupím.na mě si nepřijdou.a hlavně si nekupuju polotovary.nikdy!!!!nejsem línej ,raději si jídlo uvařim.lidi jsou moc líní.daj ten humus do mikrovlnky za 3-4minuty hotové.znám i lidi co radši vezmou děti do fastfoodu jen aby ...
18.2. | 18:56 viam
2
Náhlasit nevhodný komentář
Něco je tady špatně. Proč jsme vyhlášená popelnice Evropy, máme snad plechové žaludky? Dánové nezletilci se sem jedou najisto zlískat a udělat hoja boja. Vozí se sem odpad, který je zde "ekologicky" zapálen a zlikvidován bez zodpovědnosti a mnoho dalšího. Něco tady hooodně páchne.
18.2. | 18:31 vinc8
1
Náhlasit nevhodný komentář
Jestliže to Tesco prodává tak bych mu napařil pořadnou pokutu a budeli se to opakovat ,tak UZAVŘÍT prodejnu. Obyčejný český obchodník by měl prodejnu okamžitě uzavřenou.
18.2. | 18:06 hermetika
1
Náhlasit nevhodný komentář
Jo na Polsko uvalit prodejní embargo.Ale potom se srovnejte stím že bude všecko tak třikrát dražší protože ČR je dnes nesoběstačná. Jídlo se šidí a kazí protože je drahý.A netýká se to jen polských potravin ale i těch českých. Poláci svoje potraviny jedí a žijou jen češi jsou pořád něčím ...
18.2. | 16:56 perakfany
-1
Náhlasit nevhodný komentář
Na Polsko uvalit prodejní embargo!!