Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Aktualizováno 18.2. 2013 20:24
Galerie Hnusy na českých pultech

Tohle nám chtěli prodat: Šizené knedlíky a zkažený gothaj

Hnusy na českých pultech
Zdroj: Potravinynapranyri.cz
Hnusy na českých pultech

Jahodové knedlíky, které jahody snad ani neviděly, plesnivé kokosky a karamelky z Tesca i zkažený Gothajský salám. Nejen to se objevilo na pultech českých obchodů. Podívejte se, jaké hnusy nám opět chtěli prodat.

V Jednotě v Nové Pace dnes přišli inspektoři Státní zemědělské a potravinářské inspekce na plesnivý Gothajský salám. A to hned ve dvou případech.

 

Vůně se inspektorům nezdála ani u dětských piškot, které se prodávaly v Konzumu v Opočně. "Výrobek zapáchal po rozkladu vajec," uvedla inspekce.

 

Plesnivé kokosky původem z Polska se prodávaly v obchodě K + K v Hodoníně. Plíseň se našla i zkraje minulého týdne v olomouckém Tescu. Tam si zase mohli zákazníci "pochutnat" na plesnivých karamelkách.

 

Tyhle hnusy na se podávaly na českých pultech:

115

Hnusy na českých pultech

Zdroj: Potravinynapranyri.cz

Hnusy na českých pultech - 4

Hodnocení:

 

Lidé, kteří si koupili jahodové knedlíky v Jednotě v Týnci nad Vltavou, si na nich asi moc nepochutnali. Ovocné knedlíky měly totiž v jednom případě až o ¼ méně náplně.

 

 

V pátek pak při kontrole Empoda restaurantu v Ostravě narazili inspektoři na šizený rum. Ten měl místo 40 % alkoholu jen 35,4 %. Ten samý den se našel v Teplicích i grepový sirup, který obsahoval nebezpečné pesticidy. "Ve výrobku byl překročen maximální limit reziduí látek benzalkonium chlorid a didecyldimetylammonium chlorid, a to o několik řádů.

 

 

Benzalkoniumchlorid je v Evropské unii schválen pro použití například v pesticidech, konzervantech na dřevo a plech, repelentech aj. Používá se stejně jako didecyldimetylammonium chlorid také jako účinná látka v antiseptických přípravcích," uvedla inspekce na stránkách potravinynapranyri.cz.

 

TN.cz