Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Aktualizováno 28.3. 2013 06:09
Dejte si pozor!

Zloději mají nový trik, jak vám vykrást škodovku. TAJNÝ DOKUMENT POLICIE

Klic od auta
Zdroj: Jindřich Kodíček
Ilustrační foto

Čeští zloději vymysleli nový trik, jak vám vykrást auto. Zbystřit by měli hlavně majitelé vozů Škoda Octavia kombi a Škoda Superb.

Pokud jste majitelem auta značky Škoda a k jeho uzamykání využíváte dálkový ovladač, může se vám snadno stát, že na parkovišti ke svému autu jednou přijdete a najdete ho vykradené. Zámek u auta bude přitom neporušený. Jak je to možné?

 

Návod, jak vykrást auto
Zdroj: Facebook/TýdeníkPolicie

 

Podle policejního dokumentu přišli zloději na fintu, jak vaše auto otevřít pomocí svého dálkového ovladače koncernu VW. Může za to konstrukční nedostatek u systému dálkových ovládání vozů Škoda Octavia kombi, Škoda Superb kombi a Škoda Superb.

 

Z pochopitelných důvodů samozřejmě nebudeme uvádět, jak trik použít. Můžeme ale prozradit, že v podstatě stačí, aby byl zloděj se stejným typem dálkového ovládání v dostatečné vzdálenosti od vašeho auta. Zloděj poté díky manipulaci s ovladačem zamezí uzavření vašeho auta, třebaže světla zablikají na důkaz zamčení vozu. To však zůstane otevřeno...

 

 

Na trik zlodějů se přišlo díky kamerovému systému u restaurace Mc Donald´s. Tam svá auta neúspěšně uzamkli hned tři lidé. Dva z nich na to, že jejich auto zamčené není, přišli. Majitelka Škody Superb bohužel uvěřila, že auto signalizuje uzavření vozu a odešla. Za moment vyskočil z nedaleko stojící škodovky zloděj a vůz majitelky vyraboval.

 

KALKULAČKA POVINNÉHO RUČENÍ - ONLINE ZDE.

kos TN.cz