Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Aktualizováno 14.1. 2015 14:10
anketa plánované změny

Změny v hospodách: Plošný zákaz kouření a pivo dražší než voda

Pivo - zákaz kouření
Zdroj: Thinkstockphotos/ oficiální zdroj
Jste pro plošný zákaz kouření? Hlasujte v anketě! Ilustrační foto

Ministr zdravotnictví Svatopluk Němeček z ČSSD chystá výrazné změny. Plánuje plošný zákaz kouření ve všech restauračních zařízeních a chce, aby v hospodách a restauracích byl minimálně jeden nealkoholický nápoj levnější než alkohol.

Podle ministra zdravotnictví Svatopluka Němečka (ČSSD) si český národ žádá plošný zákaz kouření v restauračních zařízeních. Uvedl to v rozhovoru pro Hospodářské noviny. "Mimochodem, v tomhle zákoně je ještě jedna věc, kterou jsem převzal od kolegy z TOP 09 Leoše Hegera, a to, že v restauraci by měl být vždy nějaký nealkoholický nápoj levnější než alkohol," řekl Svatopluk Němeček deníku. Původně měl být zákaz kouření povinný jen v zařízeních, kde se vaří.

 

Anketa

Souhlasíte s plošným zákazem kouření v restauracích?

Hlasovalo 5164 lidí.

 

Češi snad tedy nemusí mít obavy, že by kvůli tomuto zákonu zdražili pivo. Němeček jistě tuší, že tímto by politické body rozhodně nezískal. Proto se bude snažit prosadit variantu, že restaurace budou buď podávat vodu levněji než alkohol, nebo dokonce zdarma.

 

 

Co si myslíte o změnách, které plánuje ministr zdravotnictví Svatopluk Němeček? Souhlasíte se plošným zákazem kouření v restauračních zařízeních? Hlasujte v anketě a napište nám co si o plánovaných změnách myslíte?

hru TN.cz