Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Publikováno 8. 10. 2013
Zahříváme nohy

Čechy stále více trápí studené nohy! Čtěte rady, jak si je účinně zahřát

Domácí lékař - studené nohy
Zdroj: Tn.cz/ thinkstockphotos.com

Máte studené nohy nejen v zimním období a nevíte, jak se tohoto problému, kterým trpí převážně ženy, zbavit? Přinášíme ověřené metody, jak zaručené ledové nohy zahřejete.

Příčin studených nohou je několik. Nejčastěji tento problém bývá způsoben špatným prokrvováním. Chladné končetiny může ovlivnit i porucha nervového systému, nebo obyčejný stres. 


Pokud hlavní příčinou zkřehlých nohou není vážné onemocnění, dá se tento nepříjemný problém odstranit několika způsoby.


Základní metodou, jak nohy zahřát, je teplá voda. Dopřejte si horkou koupel chodidel. Když si do lavoru, kde si nohy ohříváte, přidáte i koupelovou sůl, zároveň dolní končetiny zrelaxujete. Nohy můžete také střídavě sprchovat teplou a studenou vodou. Touto metodou účinně zrychlíte krevní oběh.


Za studené nohy může i nekvalitní obuv a to nejen ta zimní. Investice do kvalitních bot se v tomto případě víc než vyplatí. Nohy je nutné udržovat v teple a suchu. Obuv by neměla být příliš těsná, nohy pak ještě více studí. Nezapomínejte ani na kvalitní bavlněné ponožky. 
Pokud nemáte přístup k teplé vodě ani k dalším ponožkám, zkuste cvičení s prsty a chodidly, které doslova rozproudí krev ve vašich žilách a tím se nohy prohřejí. Pohyb sám o sobe velmi dobře působí na krevní oběh. Zkuste si prsty pár krouživých pohybů, pohybujte jimi dopředu a dozadu a pak se postavte na špičky.


Na studené nohy bylinkami


Pokud upřednostňujete léčbu bylinkami, doporučujeme pravidelně užívat čaj z ginkgobiloby nebo zázvoru. Oba léčivé produkty dokáží spolehlivě zahřát nejen ledové končetiny.


Studeným nohám neprospívá alkohol, káva a cigarety. Tyto neřesti totiž zatěžují krevní oběh. Ale takový příležitostný panáček, také občas dokáže zahřát.


Výborně zabírá i olejová masáž, ideálně vonnými oleji. Pokud Vám tuto příjemnou činnost bude provádět partner nebo partnerka, nic nebrání, abyste pozvolna přešli k nejúčinnější metodě, která na zmrzlé nohy zabírá, a tou je milování. Vzrušení a sex provází celá řada fyziologických procesů, které se projevují zvýšením krevního tlaku, zrychlením dechu a zesílením srdeční činnosti. Při milování tak dochází k celkovému prokrvení organismu a jeho uvolnění. 

 

ČTĚTE TAKÉ

Rádi si prokřupáváte prsty na rukou? Podívejte, co se může stát

mis TN.cz