Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Publikováno 10. 1. 2014
Konečně přijde zima

PŘEDPOVĚĎ POČASÍ: Skvělá zpráva pro milovníky zimy. O víkendu začne sněžit!

Zima_sníh
Zdroj: mediafax / Thinkstock

Patříte k milovníkům zimy a pořád čekáte na to, až konečně nasněží? O víkendu se toto přání splní. Podle předpovědí by měla zima konečně dorazit tuto neděli!

Během víkendu bude do České republiky proudit studený vzduch, který přinese oproti pracovnímu týdnu ochlazení. I když budou v nížinách teploty nadprůměrné, na horách se budou pohybovat okolo nuly. V noci bude mrznout. Podmínky pro umělé zasněžování budou tak ideální!


I když by mělo v noci na neděli nasněžit, doporučujeme na hory vyrazit až příští týden, kdy už bude sněhu dostatek. Během následujícího týdne totiž očekáváme další ochlazení a přibývání sněhových srážek.
V sobotu bude zpočátku dne polojasno, ojediněle se vyskytne oblačnost nebo mrznoucí mlhy. Postupně bude zataženo na celém území. Místy se objeví déšť, na horách sněžení. Teploty se budou pohybovat v rozmezí 3 - 7 °C. Na horách kolem 0 °C. Vítr očekáváme mírný jihozápadní o rychlosti 3 až 7 m/s.


Neděle bude zpočátku oblačná, ojediněle se objeví přeháňky. Během dne bude oblačnost ubývat a čeká nás jasná až polojasná obloha. Noční teploty klesnou na 2 až -2 °C, denní se vyšplhají na 2 až 6 °C. Vítr povane rychlostí 4 až 9 m/s, v nárazech se očekává až 15 m/s.

mis, gar TN.cz

Diskuze

19.1. | 11:31 ottohajek
0
Náhlasit nevhodný komentář
V Brně dnes trochu padal nížek! Už se těším, vnouček (*1989) bude se mnou (*1934) stavěti huhuláčky!
11.1. | 14:54 Miroslav Hanko
0
Náhlasit nevhodný komentář
Tak že by jste tu pomatenou zprávu stáhli!!!!!Teplo má pokračovát dál!!!!!
10.1. | 17:14 Lukáš Vícha
6
Náhlasit nevhodný komentář
A televize nova je stupidní. V prosinci bude sněžit a 10 stupňu. Po Vánocích bude -20 a 5 stupňů. V lednu má být 10 stupňů, sněžit určitě nebude, ten starý chlap co předpověděl že sněžit bude tak je d*bil a najednou že sněžit zas bude? Pokud zas nebude a bude jaro tak vás už pošlu vážně do prde*e!
Obchodní sdělení

Vy rozhodujete, my pomáháme