Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Aktualizováno 12.1. 2013 10:03
pro nerozhodnuté

Fischer, Zeman nebo Franz? Kalkulačka poradí, KOHO VOLIT

Kalkulačka_prezidenští kandidáti
Zdroj: Mediafax / Thinkstockphotos.com

PREZIDENTSKÁ KALKULAČKA: První kolo přímé prezidentské volby startuje už za pár hodin. Pokud stále nevíte, koho zvolit, zkuste použít volební kalkulačku.

Je pro vás důležité, abychom i u nás platili eurem a nevíte, kteří kandidáti smýšlejí stejně? Nebo třeba už máte svého favorita, ale nevíte co si myslí o potratech nebo eutanazii?


Volíme prezidenta! 10 věcí, které musíte o volbě vědět


Pro podobné případy je na internetu k dispozici rozsáhlý test s 45 otázkami, který může hodně pomoct nerozhodnutým, ale i těm, kteří si svého "koně" na Hrad vybrali podle osobní sympatie a ne podle názorové blízkosti.


VOLEBNÍ KALKULAČKU NAJDETE ZDE


Test zabere jen pár minut a přehledně ukáže, jestli je vám blíž Karel Schwarzenberg nebo třeba Táňa Fischerová. Smůlu mají ti, kteří by své názory rádi poměřili s Janou Bobošíkovou. Ta totiž na dotazy autorů kalkulačky jako jediná neodpověděla.
 


Historicky první přímá volba prezidenta v ČR startuje dnes dvě hodiny po poledni, první kolo končí zítra. Druhé kolo bude za dva týdny.
 

Na zpravodajském kanále NOVA NEWS můžete od 14:00 sledovat volební studio. Na TN.cz pro vás budeme on-line sledovat průběžné sčítání volebních výsledků.

 

ČTĚTE TAKÉ:

Volba prezidenta? Vybírejte třeba i podle jejich partnera! První dámy a pánové

Možná první dáma: Staromódní, nebo holka v teniskách? Okamurova kráska to už nebude...

Úchvatný styl Michelle Obamy: Dáma nenosí jen nudné kostýmky!

Top kandidát mladých: Koho by volily vaše děti?

FANDA for president. ANKETA

TN.cz

Diskuze

Nejvíce hodnocené komentáře:

11.1. | 13:06 drotar
2
Jdu volit pana Franze ,zaslouší si být prezidentem
11.1. | 12:15 s920
-17
Volit jedine pana Zemana,to je jasne .Nikdo vhodnejsi tam neni.
12.1. | 11:58 Vlastimil Veselý
0
Náhlasit nevhodný komentář
Já bych chtěl volit melma.
11.1. | 22:14 Pavel Hromada
-1
Náhlasit nevhodný komentář
Miloš Zeman na Hrad!
11.1. | 17:12 Petr Kymla
0
Náhlasit nevhodný komentář
kennybz : zapomněl jsem Dientsbira, protože toho může volit jen zastánce návratu k vládě komunistů. Pochází z rodiny,která měla absolutní důvěru komunistů a on není lepší. Ani se tím příliš netají.
11.1. | 16:53 kennybz
0
Náhlasit nevhodný komentář
VolebníKalkulačka.cz je fakt dobrá. Chce to až půl hodiny času a přemýšlet. Otázky jsou ve formě prohlášení "Jako prezident bych ..." a kliká se ano/ne/nevím nebo není důležité. Na konci se dozvíte procento shody s jednotlivými kandidáty kromě Bobo, která to nevyplnila. Já chtěl ...
11.1. | 16:43 Petr Kymla
2
Náhlasit nevhodný komentář
Díky Fischerovi doplácíme na fotovoltaiku, další komunista Zeman založil svoji kariéru na bonmotech a hulvátství, Franz nebyl nikdy politik, proslavil se jako radikální skin a podle jeho vizáže by nás svět posuzoval.
11.1. | 15:51 cestovatel001
-1
Náhlasit nevhodný komentář
Také jsem odvolil pana Franze, je to nestraník, není pošpiněn politikou...je vzdělaný, projev nemá špatný, nikoho v pořadu se nesnažil obviňovat, schazovat a to že se občas zaseknul se nedivím, jako jeden z mála kanditátů není zvyklý mluvit na kameru před celým národem...ale to jsou všechno věci, ...
11.1. | 14:31 arne koki
-1
Náhlasit nevhodný komentář
Volím France.Není svázaný s žádnou stranou.Stranickým kandidátům nevěřím ani nos mezi očima.jen samé kecy před volbama a po volbách skutek utek jako vždy.
11.1. | 14:27 Barbora Mičunková
-2
Náhlasit nevhodný komentář
melm: byl ve vládě provizorně. Moc toho nestihl. Ani neměl možnost. Ale aspoň ta vláda NĚJAK fungovala. Státní dluh bych tady nezmiňovala. Za obrovský státní dluh nemůže rozdhodně Fischer. To je blbost. Byl v politice krátce. Státní dluh je navíc problém dlouhodobější. Který roste pořád. Takže i ...
11.1. | 13:21 Barbora Mičunková
-5
Náhlasit nevhodný komentář
Volím J. Fischera. Je možná arogantní, ale ČR potřebuje takového prezidenta. Zemana? Ani náhodou, lže, jako premiér neuspěl. Nevidím jeden důvod, proč jej volit. Věřím, že pan Fischer svými rozhodnými, jasnými postoji, alespoň NĚCO dokáže změnit. Navíc, hrozně si u mě nasbíral plusy tím, když byly ...
11.1. | 13:06 drotar
2
Náhlasit nevhodný komentář
Jdu volit pana Franze ,zaslouší si být prezidentem