Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Aktualizováno 17.11. 2009 12:12

Báňský úřad zakázal další ražení zříceného tunelu

Zdroj: TN.cz

Báňský úřad zastavil práce ve zříceném tunelu v Mostech u jablunkova. Stavební firma musí najít nový postup, jak ho dokončit.

Rozhodnutí vydal Obvodní báňský úřad v Ostravě. Firma Subterra nyní musí najít způsob, jak stavbu dokončit, řekl její mluvčí Vladislav Beneš. Dosud tunel razila.


"Příkaz je závazný. Podle něj jsme zastavili veškeré práce podle projektu. Nyní musíme zpracovat změnu technologického postupu. Tedy laicky řečeno, je potřeba najít způsob, jak tunel dodělat," vysvětlil mluvčí.


Dodal, že dělníci stavbu úplně neopustili. Provádějí na místě opatření, která mají zabránit vzniku dalších škod. "Práce provádíme jak na povrchu, tak i v místě závalu. Na povrchu jde o oplocení. V podzemí pak opatření mají za cíl zajistit stabilitu například ostění," dodal Beneš.


Tunel na Frýdeckomístecku se propadl v neděli dopoledne. V zemi zůstala kráter o rozměrech 150 na 50 metrů. - podrobnosti zde


Při sesutí mnoha tun zeminy nebyl nikdo zraněn. Zřícený tunel ještě nebyl v provozu, sesuv ale postihl i vedlejší tubus, ve kterém už vlaky jezdí. Byla proto přerušena železniční doprava mezi Českem a Slovenskem.


Specialisté v pondělí zjišťovali, proč se tunel vlastně zřítil. Zkoumali půdu i spodní vody.

 

tn.cz / ČTK