Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Aktualizováno 21.8. 2010 01:28

ČajoMír Fest na Vyšehradě představí lidem rozmanitost čajových kultur

Největší středoevropské setkání čajových mistrů proběhne v sobotu v rámci ČajoMír Festu na pražském Vyšehradě. Agenturu Mediafax o tom informoval Jiří Sedlák z pořádající společnosti Arts Marketing.

Cílem festivalu je ukázat na jednom místě rozmanitost tradičních čajových kultur z Asie, Afriky, Ameriky a Evropy. Návštěvníci ČajoMír Festu mohou chutnat tradiční pokrmy z Koreje, Japonska a dalších zemí Orientu. Navíc si budou moci přípravu jídel vyzkoušet v rámci školy vaření Chefparade.

 


ČajoMír Fest také obohatí vystoupení nejlepších českých hudebníků, kteří k východním kulturám mají blízko - zpěvačka Feng-ÿun Song, kytarista Pavel Steidl, hráč na japonskou flétnu shakuhachi Vlastislav Matoušek nebo formace Marimba Mama.

 


Program doplní ukázky tanců, tradičních bojových umění nebo workshopy s některými umělci, například hlasová dílna se zpěvačkou Feng-ÿun Song Song. Na Vyšehradě se také uskuteční čajová konference se zajímavými hosty, která bude přístupná všem návštěvníkům. Tématem a náplní bude povídání nad cestami čaje a cestami za čajem.

 


Inspirací pro uspořádání ČajoMír Festu byl pro pořadatele Květu Bílkovou a Jaromíra Horáka tradiční Gaya Tea Culture Festival, jehož se účastnili v roce 2008 v jihokorejském Gimhae.

 


Vstup do areálu čajového festivalu je zdarma, a to od 10 do 20 hodin.

 

Mediafax