Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Aktualizováno 1.12. 2011 10:19

Dáše (†32) léčili rakovinu jen analgetiky! Zemřela

Hradečtí lékaři nerozpoznali včas, že má maminka dvou dětí kostní nádor a rok a půl jí jen podávali léky na utišení bolesti zad. Dagmar Š. nádor zabil. Přednosta neurologické kliniky Radomír T. včera u soudu léčbu hájil s tím, že lékaři postupovali správně, uvádí server Blesk.cz.

Vdovec po zesnulé Jiří Š. totiž požaduje 2 miliony odškodného pro dva malé syny. Maminka jim zemřela právě před třemi lety. A jejich tatínek je přesvědčený, že kdyby lékaři v nemocnici v Hradci Králové včas provedli magnetickou rezonanci, a tudíž včas odhalili nádor, mohla nad rakovinou zvítězit.

 

ČTĚTE TAKÉ:

TICHÝ ZABIJÁK! Rakovina hlavy a krku ročně USMRTÍ 65 TISÍC LIDÍ
 

Dášu začaly asi před pěti lety trápit kruté bolesti zad. Nejméně třicetkrát s nimi byla v hradecké nemocnici, ke ji ale vždy jen poslali na rentgen a potom s léky tišícími bolest domů. Přestože si stěžovala, že jí bolest vystřeluje do jiných částí těla, magnetická rezonance, která odhalila kostní nádor, tzv. Ewingův sarkom, jí provedli až po devatenácti (!) měsících.
 

Radomír T. u soudu tvrdil, že nebyl důvod rezonanci provést dříve, zároveň ale připustil, že některé dokumenty popisující ženiny potíže, viděl poprvé u soudu.
 

Pan primář bagatelizoval potíže ženy a lhal, jak když tiskne,“ reagoval podle Blesku právník. "Chápu, že ne každá diagnóza se jeví hned zjevně, ale 19 měsíců je moc,“ uzavřel. Soud chce nyní povolat znalce.
 

hel TN.cz