Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Publikováno 17. 9. 2010

Dopravní podnik otevřel opravenou tramvajovou trať do Řep

Tramvaj. Ilustrační foto
Zdroj: Jindřich Kodíček
Při opravě, která začala v červnu, bylo na trati mezi Andělem a Řepy vyměněno téměř šest kilometrů kolejí

Pražský dopravní podnik (DPP) odpoledne otevřel opravenou tramvajovou trať do Řep. Cestující se na ni vrátí po více než třech měsících.

Oprava, při které byl použit nový typ kolejí, stála 791 milionů korun, uvedli zástupci dopravního podniku. Podle ředitele DPP Martina Dvořáka se díky rekonstrukci sníží hlučnost a prašnost tramvají.
 

Při opravě, která začala v červnu, bylo na trati mezi Andělem a Řepy vyměněno téměř šest kilometrů kolejí. Na některých úsecích dopravní podnik využil takzvané bezžlábkové koleje, které jsou podle Dvořáka méně hlučné. Zároveň méně opotřebovávají kola tramvají.

ČTĚTE TAKÉ:

V pražském Hloubětíně o víkendu nepojedou tramvaje
 

Dopravní podnik od června investoval do rekonstrukcí tratí téměř miliardu korun. Kromě trati v Plzeňské ulici byla největší investiční akcí oprava kolejí v Myslíkově ulici a v úseku Národní - Spálená.
 

Na podzim DPP začne s výstavbou prodloužení tramvajové trati v Podbabě k budoucí železniční zastávce. Ta bude zřízena až za několik let. DPP ale na její otevření čekat nechce, na stavbu totiž dostal peníze z fondů Evropské unie a chce ji spojit s rekonstrukcí podbabské trati a vybudováním nové smyčky. Prodloužení bude stát asi 450 milionů korun. Trať povede středem ulice Podbabské ke křižovatce s ulicí Pod Paťankou.
 

Další stavební práce plánuje dopravní podnik příští rok mezi Výtoní a modřanským sídlištěm. Opravena bude trať Výtoň - Přístaviště, most u modřanského nádraží přes Komořanskou ulici nebo trať u zastávek Čechova čtvrť a Poliklinika Modřany.
 

tn.cz / ČTK
Reklama