Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Aktualizováno 31.10. 2009 18:51

DŮM HRŮZY záhadně hoří. Co na to lovci záhad? ROZHOVOR

Podle záhadologů je nepravděpodobné, že by věda dokázala zcela vysvětlit všechy pozorované úkazy.

Rodina Mračkových se stále potýká s nevysvětlenými plameny ve vlastním domě.

Reklama


V sobotu dopoledne byl štáb TV Nova svědkem dalšího vzplanutí elektrické zásuvky. Jen pro úplnost je třeba připomenout, že v celém domě je odpojený proud.

 

O úkazy ve Strašicích se zajímají i lidé z Klubu psychotroniky a UFO, kteří zkoumají úkazy nevysvětlitelné vědeckými metodami. "Oficiální věda zatím zkoumání neuzavřela," zdůrazňuje mluvčí klubu Jitka Lenková. "Jsou to ale tak naprosto abnormální jevy, že asi nebude možné je vysvětlit čistě vědecky," domnívá se Lenková.

 

Podle plzeňské organizace klubu by se prý mohlo jednat o jeden z méně obvyklých psychoenergetických fenoménů, takzvaný poltergeist. "Podobné jevy se občas objevují, ještě žádný se ale v Česku nepodařilo tak podrobně zdokumentovat," dodává Lenková.

 

Dítě v domě už spát nesmí

 

Protože se drobné požáry v domě ve Strašicích stále objevují, manželé Mračkovi tam tráví celý den, i když v něm nemají možnost zábavy: není tu televize, počítač ani rádio. Přecházejí mezi koupelnou, kde jsou jevy zvlášť časté, a čtyřmi pokoji a hlídají, zda opět někde něco nevzplálo. "Je to náročné na nervy. Už dlouho pořádně nespíme, nevíme, kdy co chytne," stěžují si.

 

Jejich syn Jirka už v novém přízemním domku spát nesmí, policie ho považuje za nebezpečný. Rodiče tu přespávají na vlastní riziko. Najíst a odpočinout si celá rodina chodí do domu prarodičů, kteří bydlí hned vedle. Právě tam našel azyl i malý Jirka.

 

Problémy v domě Mračkových trvají už několik týdnů. Podívejte se na poslední reportáž z pátku.

 

Jednoznačné vysvětlení tyto jevy zatím nemají. Nejnovější hypotézy mluví o tom, že by vysokofrekvenční záření podobné tomu, které lidé používají doma v mikrovlnce, mohlo přicházet z blízkého vojenského újezdu Brdy. V úvahu ale připadají vlny i z nedaleké rozestavěné solární elektrárny nebo z vysílačů mobilních operátorů.

kap s přispěním Michala Kratochvíla TN.cz
Reklama