Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Aktualizováno 5.1. 2010 20:14

Eskalátor v metru zranil dítě (4). Čeká ho operace

Do pohyblivých schodů v metru se zaklínil malý chlapec. Skončil v nemocnici.

Pražský dopravní podnik řeší další případ dítěte zaklíněného na pohyblivých schodech. Tentokrát zachytily eskalátory čtyřletého chlapce ve stanici metra Anděl, a to asi ve dvou třetinách jeho délky při jízdě směrem dolů.

 

"Zaklíněné dítě nám bylo nahlášeno ve 14:15. Už ve 14:29 se ho podařilo vyprostit a dítě jsme předali záchranářům," sdělila mluvčí hasičů Pavlína Adamcová. Sanitka chlapce převezla do motolské nemocnice.

 

"Chlapec utrpěl tržně zhmožděnou ránu na pravém chodidle," sdělila mluvčí záchranné služby Jiřina Ernestová. V motolské nemocnici, kam byl chlapec převezen, lékaři rozhodli, že se musí podrobit operaci. Nejde však o zásadní poranění a chlapec nebude mít trvalé následky.

Podle mluvčího pražského dopravního podniku Ondřeje Pečeného chlapec zřejmě vložil nohu mezi schod a plech, který je na boku eskalátoru. "Protože šlo opravdu o malé dítě, porařilo se mu tam nohu vsunout," vysvětlil mluvčí.

 

Původně policisté uvedli, že si dítě na eskalátoru hrálo a botička byla vtažena do mezery mezi stěnou a schody. "Matka se v tomto smyslu nevyjádřila. Ani ona přesně neví, jak se vše odehrálo," řekla Miklíková. Do případu by měl vnést světlo svědek, který údajně události přihlížel.

 

Eskalátor nyní stojí a čeká ho kontrola. "První prohlídka ukázala, že je v pořádku. Bude ale následovat ještě další," řekl Pečený. Zdůraznil, že jezdící schody může dopravní podnik provozovat pouze na základě kontrol. 

 

Denis přišel o prsty

 

V létě přišel o prsty sedmiletý Denis, který uvízl v eskalátorech na Můstku. Dopravní podnik tvrdil, že pojízdné schody jsou v pořádku a že si za nehodu může chlapec sám. Více TADY.

 

S tím ale nesouhlasí chlapcův otec. Ten tvrdí, že Denis žádnou chybu neudělal. Podal kvůli tomu trestní oznámení.

 


kap s přispěním Ondřeje Špalka TN.cz

Diskuze

12.1. | 10:19 majinka121
0
Náhlasit nevhodný komentář
teda já jen zírám,máte vůbec děti?aSI ANI NEVÍTE CO PÍŠETE
7.1. | 15:25 zdea
0
Náhlasit nevhodný komentář
tedy ja mam dva dlouhosrste psy, tlapy maji chlupate a za ta leta se jim nikdy nic nestalo, protoze nejsou blbi a vedi, ze na konci eskalatoru museji ty tlapy zvednout a ne tam stat jako jelita....
7.1. | 09:56 Olga Průšová
0
Náhlasit nevhodný komentář
Chlapečka je mi líto,ale je to jen vina matky.Kdyby se dětem věnovala,držela je za ruku a nekrafala držkou okolo nemuselo se nic stát.To jsou ty dnešní matky,vychovávat spratky podle ameriky,ať si dělají co chtějí,hlavně že mám klid.Mám dvě děti,jezdili jsme hodně metrem a nikdy se nic ...
7.1. | 06:57 lubonz
0
Náhlasit nevhodný komentář
Dnes jsou opravdu ty děti buď čím dál tím blbější a nebo to bude těma zákonama. Zajímalo by mě kolikrát se stal podobný ůraz za dobu od uvedení do provozu až tak do roku 1989. Je možné že se to stávalo, protože v TV se takovéto věci nedávali, ale 3 děti za poslední půlrok?! Dříve stačilo dát facku ...
6.1. | 21:01 Miroslav Němeček
0
Náhlasit nevhodný komentář
fionora/Máma mu měla vysvětlit, že na schodech se neposkakuje. Dnešní děti jsou rozmazlené a myslí si že je vše dovoleno. Jak tak koukam nestačim se divit ,protože normální 4 letý dítě vyslechne názor co nemá dělat ,ale přesto to udělá protože si to chce vyzkoušet !!!!!!! Neni to jenom o tom ale ...
6.1. | 18:54 majinka121
0
Náhlasit nevhodný komentář
je to špatně zabezpečené,mamina může vysvětlit,ale malé dítě to nepochopí,nemusí poskakovat stačí více lidí a tlačenice a je to hned,já neposkakuji a taky mě to málem chytlo nohu...
6.1. | 17:42 Milena Čermáková
0
Náhlasit nevhodný komentář
Máma mu měla vysvětlit, že na schodech se neposkakuje. Dnešní děti jsou rozmazlené a myslí si že je vše dovoleno.
6.1. | 16:31 JANA PROŠKOVÁ
0
Náhlasit nevhodný komentář
K tomuhle už není co dodat,ty schody jsou tam opravdu hrozné a nebezpečné,a nejen pro děti,ale i pro staré lidi,měli by s tím něco dělat ti debilové,oni sami vědí,kteří to jsou!!!
6.1. | 10:14 rarad
0
Náhlasit nevhodný komentář
Proste deti jsou deti a nekdy je tezke je uhlidat. Rozhodne DP nema schody bezpecne a dost me zarazi, ze EU nam keca do sejru a do tradice, ale nebezpecne schody ,ktere uz opakovane ublizili diteti je nezajimaji!!!!!!!!!!!
6.1. | 10:12 rarad
0
Náhlasit nevhodný komentář
pro pagong_jedinej spratek, na kteryho mama nedavala pozor ses ty!!!!!!!!!nechapes rozdil mezi detmi a dospelymi, takovouhle debilitu muze vypustit pouze bezdetnej curak