Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Publikováno 5. 2. 2012

Hasiči zachraňovali divoká prasata, prolomil se pod nimi led

Dvě jednotky hasičů se v neděli odpoledne snažily zachránit stádo divokých prasat, pod kterým se ve Vladislavi na Třebíčsku prolomil led. Tři prasata se utopila, řekla mluvčí hasičů Kraje Vysočina Petra Musilová.

Kuriózní výjezd s nepříliš dobrým koncem mají za sebou třebíčští hasiči. Ve Vladislavi se v neděli před třetí hodinou dopoledne prolomil led pod stádem divokých prasat. Tři z nich se už ale nepodařilo zachránit. „V době příjezdu hasičů na místo události na břehu pobíhala tři divoká prasata, kterým se podařilo vlastními silami z vody dostat. Tenký led v místě a ledová voda se staly osudnými pro dvě prasata, která skončila pod ledem a v době příjezdu hasičů byla již mrtvá,“ uvedla Musilová.

 

V tu chvíli ještě ve vodě bojovalo o život další prase. Hasiči se zesláblé a vystresované prase pokusili zachránit s pomocí raftu, bohužel ale neúspěšně. „Bohužel proud vody byl v místě velmi silný a záhy strhl pod led i tohoto divočáka,“ dodala mluvčí. Zbytek stáda se po příjezdu hasičů rozutekl do okolí.
 

tn.cz / dv