Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Aktualizováno 15.1. 2011 15:51

HYENISMUS: Okradli jezdecký klub pro postižené děti

Zdroj: Dušan Vrbecký

Těžko uvěřitelnou krádež vyšetřují policisté z Pelhřimova. Zloděj okradl jezdecký klub, který pomáhá postiženým dětem.

Malý jezdecký klub z Libkovy Vody na Pelhřimovsku už léta pomáhá postiženým dětem. Organizuje pro ně jezdecké akce a dojíždí i přímo do speciálních škol. Teď má ale problém. Jeho klubovnu totiž navštívil zloděj a napáchal tu škody za desítky tisíc korun. "Ztratila se dvě špičková jezdecká sedla s vybavením. Naši jezdci se totiž účastní vrcholných parkurových soutěží, na kterých už je potřeba mít speciání vybavení," říká vedoucí klubu Luboslava Kohoutová. A právě to se ztratilo.

 

Pro malý klub bez sponzorů, který se navíc věnuje i charitě,  jde o velkou ránu. Návštěva nezvaného hosta dokonce může činnost klubu na čas omezit. "Musíme si na nové vybavení půjčit a než se to podaří, musíme omezit zimní přípravu, která je přitom před soutěžemi velmi důležitá," smutní Kohoutová.

 

Kradl zloděj na zakázku?

 

Případ šetří i policie. "Případ vyšetřujeme jako krádež," potvrdila mluvčí pelhřimovské policie Hana Kotková. Pachatel ale zatím zůstává neznámý. Lidé v klubu jsou ovšem přesvědčeni, že šlo o krádež na zakázku. "Zloděj šel na jisto. Máme tu spoustu dalšího vybavení, on ale vzal jen to nejdůležitější a nejdražší. Ostatního si ani nevšiml," říká Kohoutová.

 

Po ztraceném psovi potíže se zlodějem

 

Pro ni samotnou je přitom krádež jezdeckého vybavení jen další ranou v pohnutém životě. Sama totiž pečuje o postiženého chlapce Patrika. I proto klub tolik pomáhá postiženým dětem.

 

A právě Patrikovi se před časem ztratil pes, ke kterému měl silnou citovou vazbu. Poprvé se podařilo psa i díky čtenářům tn.cz najít, podruhé už Kohoutovi tolik štěstí neměli.

 

PODÍVEJTE SE

Příběh o hledání ztraceného psa najdete zde

Vše o Patrikovi a jeho fence Peggy

 

Jezdecký klub Betty v Libkově Vodě funguje už více než deset let, krádež takového rozsahu ale řeší vůbec poprvé. "Musíme se s tím poprat, ale způsobí nám to velké potíže," dodává Kohoutová.

Dušan Vrbecký