Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Aktualizováno 3.6. 2011 06:25

SESUV VE STROMOVCE zavalil hospodu! Blanka je v tom prý nevinně

V Pražské Stromovce se opět sesunula půda. Na známou Šlechtovu restauraci, která je ve zdevastovaném stavu, se navečer sesunul svah i se stromy.

Na známou Šlechtovu restauraci v pražské Stromovce, která je ve zdevastovaném stavu, se ve čtvrtek navečer sesunul svah země i se stromy. Zjistila to na místě agentura Mediafax.
 

PODÍVEJTE SE NA REPORTÁŽ TV NOVA:


 

 
Nikdo se při sesunu několika desítek metrů čtverečních stromy a keři porostlé stráně nezranil.
 
 
Policie místo zahradila páskou. Na místě byl krizový štáb z místní radnice a  také městský statik. Podle policie byl sesuv zřejmě zapříčiněný prasklým vodovodem v ulici nad restaurací. V prostoru okolo historické restaurace se ale dříve propadla zem kvůli ražení tunelu Blanka, který v těchto místech pod Stromovkou vede.
 
Březina: Sesuv půdy v pražské Stromovce na 98 procent nesouvisí s Blankou
 
Podle 1. náměstka primátora Karla Březiny (ČSSD) nesouvisí čtvrteční sesuv svahu na Šlechtovu restauraci v pražské Stromovce na 98 procent s tunelem Blanka. Březina to uvedl ve čtvrtek večer a domnívá se, že nehodu způsobila vytékající voda.

 

"V tuto chvíli víme, že se sesunula část půdy, pravděpodobně to způsobil únik vody z vodovodního potrubí. Na 98 procent víme, že to nesouvisí s tunelem Blanka," řekl Březina. "Protože všechny tunelářské práce podle mých informací zde byly dokončeny více než před rokem, sesuv o velikosti asi dvacet krát padesát metrů pravděpodobně zapříčinila voda," dodal.

 

Nikdo se při sesunu stráně porostlé stromy a keři nezranil, místo zajistila Policie ČR, strážníci a hlavní město Praha. Práce na sesuvu začnou v pátek ráno. Březina v této souvislosti uvedl, že prvotní informaci o sesuvu by mohl předložit na pátečním mimořádném jednání Rady hlavního města Prahy.
 

Odmítl spekulovat o tom, kdy se prostory v okolí Šlechtovy opět zpřístupní veřejnosti.
 

V prostoru okolo historické restaurace se již dříve propadla zem kvůli ražení tunelu Blanka, který v těchto místech pod Stromovkou vede.
 

Přesnou příčinu sesuvu stráně přijel na místo hned ve čtvrtek objasnit městský statik Václav Kučera. Mediafaxu ale řekl, že v ohledání místa sesuvu mu brání stále pracující svah. "Dokud půda pracuje, nemohu nic dělat. Minimálně do pátku se tam nepodívám," odmítl spekulovat o příčinách sesuvu stráně.

 

Mediafax