Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Publikováno 21. 9. 2010

Matka ji chtěla otrávit nemrznoucí směsí. O dívku se teď stará otec

Matka, která chtěla otrávit dívku Fridexem
Zdroj: TN.cz
Matka, která chtěla otrávit dívku nemrznoucí směsí

Dívku ze západních Čech, kterou na začátku září se pokusila otrávit vlastní matka nemrznoucí směsí, si minulý týden převzal do domácího ošetřování její otec.

Informace potvrdila v úterý mluvčí nemocnice na Karlově náměstí Petra Pekařová.

"Malá pacientka byla předána do domácí péče minulou středu," upřesnila Pekařová.

 

ČTĚTE TAKÉ:

Dívka (6) se probrala z bezvědomí. Matka ji chtěla otrávit nemrznoucí směsíDo Všeobecné fakultní nemocnice (VFN) předali záchranáři pětiletou dívku v kritickém stavu 1. září. Večer před leteckým transportem jí sedmadvacetiletá matka v Nejdku na Karlovarsku měla ve vražedném úmyslu podat nápoj z nemrznoucí směsi, a jenom to, že jedovatá směs neúčinkovala tak rychle, jak matka očekávala, patrně dívce zachránilo život.


Podívejte se na reportáž ze začátku září

 Matka se přela s otcem

Matka, která podle předpokladů vraždou chtěla řešit osobní problémy s otcem dítěte, si čin dopředu připravovala.

"Sehnala si odbornou literaturu i časopisy o jedech," uvedla již dříve mluvčí karlovarské policie Andrea Pomíchalová. Nemrznoucí kapalinu se sladkou příchutí podala matka dceři asi v devět hodin večer. Teprve po čtyřech hodinách, kdy dívka trpěla bolestmi a velkými křečemi, zavolala podezřelá žena záchranáře.

"Otravy etylenglykolem, který se přidává do roztoků nemrznoucích směsí, jsou velmi nebezpečné a jejich následky navíc mívají velmi vážné následky, protože mohou nastat poruchy metabolismu," uvedla náměstkyně ředitele VFN pro péči Marcela Černická. Působením jedu se mohou doživotně zničit ledviny i jiné vnitřní orgány. Otrava touto chemikálií se léčí podáváním poměrného množství alkoholu.

Přes týden v bezvědomí

Dívka byla více než týden v bezvědomí a její otec vydal nemocnici embargo na veškeré informace o jejím zdravotním stavu.

Policie matku okamžitě zadržela. "Matka je podezřelá z pokusu vraždy, za což jí hrozí až dvacetiletý trest odnětí svobody či výjimečný trest," podotkla policejní mluvčí Pomíchalová. Obviněná žena je ve vyšetřovací vazbě a o holčičku se nyní údajně stará její otec.

tn.cz / Mediafax
Reklama