Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Obchodní sdělení

NIČÍTE SI NEHTY LAKOVÁNÍM?

Publikováno 22. 9. 2010

Metro D by mohlo jezdit až do středních Čech, píše Sedmička

Metro. Ilustrační foto
Zdroj: tn.cz
Do středních Čech by trasa moderního metra zřejmě nevedla tunely, ale po povrchu - ilustrační foto

Trasa chystaného metra D by nemusela končit na jihu Prahy, projektanti uvažují o tom, že koleje povedou i do středních Čech. Ve středu o tom informuje týdeník Sedmička.

Trasa D by v budoucnu obhospodařovala nové satelity, které za hlavním městem vyrůstají. "Z plánované konečné stanice trasy D Depo Písnice by mohla trať pokračovat například do stále hustěji osídlených středočeských obcí, například do Vestce nebo Jesenice," řekl Sedmičce David Krása, ředitel firmy Metroprojekt, která má plánování linky D na starosti.


ČTĚTE TAKÉ:

Pražské eskalátory budou osazeny kartáči. Kvůli bezpečnosti

 

Do středních Čech by trasa moderního metra zřejmě nevedla tunely, ale po povrchu. Charakterem by tak spíše připomínala příměstskou tramvaj. Metroprojekt i dopravní podnik však shodně dodávají, že zatím jde pouze o úvahy nad vzdálenou budoucností.

 

"Tuto možnost jsme probírali, ale zatím jako futuristickou vizi. Hodně záleží například na hustotě osídlení v této oblasti," uvádí generální ředitel dopravního podniku Martin Dvořák. Myšlenkou se zaobíral i pražský magistrát.

 

"Projekt metra D opravdu počítá s dalším pokračováním za Písnici. Financovat by ho však měl Středočeský kraj a obce," dodává pražský radní pro dopravu Radovan Šteiner (ODS).

 

Metro D je zatím navrženo v trase, která povede ze stanice Náměstí Míru do Depa Písnice. První úsek se má podle plánů začít stavět v roce 2014. Celá téměř jedenáctikilometrová linka, na níž budou jezdit soupravy bez řidiče, by měla být dokončená v roce 2024.

tn.cz / Mediafax