Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Aktualizováno 13.6. 2010 10:41

Vichr poničil ventil zásobníku, do vzduchu uniká plyn

Plyn, ilustrační foto
Zdroj: Mediafax
Na ventil spadl strom a poškodil jej tak, že začal unikat plyn do vzduchu - ilustrační foto

Vítr poničil ventil podzemního zásobníku plynu, ten uniká do vzduchu.

Silný vítr, který doprovázel bouřku, poničil na hranici Olomouckého a Zlínského kraje mezi obcí Lobodice a Záříčí ventil podzemního zásobníku na plyn, který uniká do ovzduší. Mluvčí krajských hasičů Ivo Mitáček agentuře Mediafax řekl, že na ventil spadl strom.

 

Žádná z blízkých obcí však podle aktuálních informací není ohrožena. "Na místě jsou pracovníci plynárenské společnosti a hasiči pravidelně měří koncentrace plynu v ovzduší, konstatoval Mitáček.

 

Od nedělního rána pokračuje na mnoha místech Zlínského kraje odstraňování následků noční bouřky. "Ranní počet telefonátů znovu narostl, když lidé začali po noci prohlížet svůj majetek a zjišťovat napáchané škody," vysvětlil mluvčí.

 

ČTĚTE TAKÉ:

Osm lidí se v Praze přiotrávilo oxidem uhelnatým

 

Hasiči tak například vyjížděli na poškozenou střechu domu v obci Biskupice, kde hrozilo její zřícení, do Mařatic, kde mohutný smrk spadl na hřbitově a poškodil náhrobky, nebo do Luhačovic, kde dva stromy spadly na zaparkovaný vůz. Ve Starém Městě museli hasiči pomáhat s odstraněním spadlého stromu na dům s pečovatelskou službou, stejně jako i v podobné situaci v Bojkovicích, kde stromy spadly na penzion pro seniory.

 

Operační středisko krajských hasičů organizovalo za posledních dvanáct hodin na sto výjezdů pro profesionální i dobrovolné hasiče.

tn.cz / Mediafax