Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Aktualizováno 4.3. 2011 19:07

Na Náchodsku shořela skladovací hala, škody půjdou do milionů

Skladovací hala plná sena shořela v pátek odpoledne v Řešetově Lhotě na Náchodsku. Při požáru se nikdo nezranil, ale škody půjdou zřejmě do milionů, řekla agentuře Mediafax mluvčí hasičů Královéhradeckého kraje Martina Žahourková.

Skladovací objekt začal hořet krátce po poledni. "Jde o opláštěnou skladovací halu s ocelovou konstrukcí s půdorysem zhruba 10 krát 40 metrů, která byla plná sena a senáže," uvedla mluvčí.


Podívejte se na reportáž pod titulkem článku

 

Objekt byl v okamžiku příjezdu hasičů již poslední fázi hoření, proto nechal velitel zásahu po telefonické dohodě s majitelem objekt vyhořet. Na místě zasahovaly celkem čtyři hasičské jednotky. "Nyní již hasiči požár lokalizovali, stále však zůstávají na místě a kontrolují dohořívání objektu," dodala.


ČTĚTE TAKÉ:

Požár stroje ohrožoval továrnu v Ivančicích

 

Ve skladovací hale kromě množství sena a senáže shořel také zemědělský stroj, další techniku, která byla vně objektu, se podařilo zachránit.

 

Přesnou příčinu požáru stanoví další vyšetřování. Pravděpodobně za vše může nedbalost při nedaleké práci s rozbrušovacím agregátem, od čehož zřejmě odskočila jiskra. Majitel škodu dodatečně upřesní, zcela jistě ale částka výrazně převýší milion korun.

tn.cz / Mediafax