Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Publikováno 3. 2. 2011

NEUVĚŘITELNÉ! Kocour přežil jízdu autem pod kapotou

Zdroj: Daniela Pilařová

Pod kapotou osobního auta v autoservisu v Teplicích našel mechanik kromě motoru ještě spícího zrzavého kocoura. Vůbec ho nevyrušilo, že s ním auto urazilo více než 10 km.

Byl to pořádný šok. Takhle mluví o chvíli, kdy otevřel kapotu u auta, mechanik v servisu. Na kameru mluvit nechtěl, ze zážitku se prý nemůže pořád vzpamatovat. "Auto jsme přijali, pán s ním přijel z Krupky do Teplic, což je něco málo přes 10 kilometrů. Zajeli jsme s autem na dílnu a tam jsme otevřeli kapotu. Pod ní spal zrzavý kocour, vůbec nebyl vyplašený. Zavolali jsme tedy majiteli auta, zda není zvíře jeho, ten řekl, že není. Tak jsme zavolali městské policisty a ti ho odvezli do prosetického útulku,“ říká automechanik.

 

Zrzek je k mání

 

Ošetřovatel v útulku Dominik Hess se zrzka ujal. "Říkám mu Kulíšek. Je mazlivý, lidí se nebojí, je vidět, že je na ně zvyklý. Nechali jsme ho vykastrovat, je to asi roční kocourek. Zatím si nepamatuju podobný případ. I když - někdy se k nám zvířata dostanou opravdu kuriozně. Mám tu třeba dva křečky a ty vyhodil jejich majitel v krabici ve velkých mrazech do popelnice. Našel je nějaký pán a přinesl je sem. Ukázalo se, že na krabici ve které křečci byli, bylo napsáno jméno a adresa. Strážníci se na adresu dostavili a tam se jim pán přiznal, že křečky opravdu vyhodil," říká Hess.

 

Zvířatům se na teplém motoru líbí

 

Řidiči můžou pod kapotou najít rozmanitou zvířenu. "K motoru se rády uchylují třeba kuny, rejsci, lasičky, kočky, ale i myši nebo ptáci,“ ukazuje automechanik Milan Jehlička vykousanou díru do krycí izolace na kapotě. "Hodně nám sem lidi jezdí s překousanými kabely elektroinstalace nebo hadicemi. Všichni se ptají, zda se tomu dá nějak předejít. Je pravda, že se dá koupit taková krabička, která vysílá ultrazvuk, ale setkávám se tady i s tím, že mají lidé pod kapotou pověšenou silonku nacpanou lidskými vlasy, to odpuzuje hlavně hlodavce,“ říká Jehlička. A že by se setkal s případem, kdy se nechal spící kocour vozit pod kapotou jedoucího auta? "Ten snad musel mít spavou nemoc, s tím jsem se ještě nikdy nesetkal, kočky většinou po nastartování utečou,“ směje se mechanik.

 

Daniela Pilařová