Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Publikováno 14. 4. 2011

ŇOUMA! Zařadil zpátečku a sjel do rybníka! FOTOGALERIE

Z rybníka uprostřed obce Služovice na Opavsku vytahovali ve středu odpoledne hasiči dodávkový automobil Fiat Ducato. O výjezdu informoval ve čtvrtek mluvčí krajských hasičů Petr Kůdela.

Řidič dodávky si podle mluvčího jel k rybníku pro prodejní stánek. "Zřejmě zařadil zpátečku a při náhlé poruše řazení či spojky sjelo auto přes chodník až přes okraj rybníka a částečně se ponořilo pod hladinu," popsal Kůdela.


 
Dodávku se řidič nejprve pokoušel dostat z vody pomocí traktoru, to se však nepovedlo. Proto zavolal na pomoc hasiče. „ Protože při obvyklém vytažení pomocí předního navijáku cisternové automobilové stříkačky hrozilo převrácení dodávky, povolali na pomoc ještě hasičský jeřáb," uvedl mluvčí s tím, že velký automobilový jeřáb Demag s nosností až 60 tun automobil bez větších problémů vytáhl.

ČTĚTE TAKÉ:
 
Hasiči museli během zásahu - kvůli uchycení dodávky k lanům jeřábu i navijáku CAS – několikrát do vody. "Použili nepromokavé kombinézy. Nezjistili, že by z Ducata unikly do rybníka nějaké provozní kapaliny," dodal mluvčí.

 

Mediafax