Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Publikováno 6. 9. 2011

Nouzový provoz KVŮLI ZLODĚJŮM KABELŮ! Komplikace na trati ve Vsetíně

železniční přejezd
Zdroj: oficiální zdroj
Ilustrační foto

Kvůli zloději kabelů musely České dráhy zavést ve Vsetíně nouzový provoz.

Nouzový provoz museli operativně zavést pracovníci Českých drah ve Vsetíně, kde neznámý zloděj ukradl měděné kabely a poničil tak elektrické zabezpečení kolejí. Agentuře Mediafax to v úterý oznámila policejní mluvčí Lenka Javorková.

 

Na závadu přišel výpravčí ze Vsetína. V noci se mu rozsvítila signalizace na traťovém ukazateli, která ohlašovala obsazení koleje. Jeho kolega pak kontrolou tratě zjistil, že někdo ukradl a nařezal měděné kabely, jejichž porušením se navíc spustily závory a signalizační zařízení na železničním přejezdu.

 

Zloděj způsobil krádeží kabelů škodu za 25 tisíc korun. Mimo krádež je ale neznámý pachatel podezřelý i z trestného činu poškození a ohrožení provozu obecně prospěšného zařízení, za což mu hrozí až šestileté vězení.

 

"Krádeží propojovacích kabelů elektrického zabezpečení kolejí může být ohrožena bezpečnost lidí pohybujících se v blízkosti železnic. Žádáme proto občany, aby si všímali pohybu podezřelých lidí v okolí železničních tratí a případně neváhali kontaktovat policii na bezplatné lince 158," dodala Javorková.

Pro tento prvek stránky je nezbytný plugin flash.

Mediafax