Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Publikováno 23. 5. 2010

Plzeň chce být hlavním městem Evropy

Slavnosti svobody v Plzni 2010
Zdroj: Oficiální zdroj
Slavnosti svobody v Plzni 2010

Plzeňští radní schválili záměr založit obecně prospěšnou společnost Plzeň 2015 v případě, že město Plzeň získá titul Evropské hlavní město kultury pro rok 2015.

Jedním z důvodů je skutečnost, že v přihlášce pro druhé kolo kandidatury je nutné jednoznačně zodpovědět otázky týkající se typu struktury a vztahů organizace odpovídající za projekt EHMK s orgány města. Je nutné zajistit nezávislost organizace, která bude realizovat projekt EHMK v konkrétním roce, na politických orgánech města," vysvětlila náměstkyně primátora Marcela Krejsová.

 

V případě, že Plzeň titul získá, založí město na začátku roku 2011 společnost Plzeň 2015, o.p.s., a to na dobu určitou, do konce roku 2016. Důvodem pro výběr obecně prospěšné společnosti je fakt, že projekt nelze z pozice města považovat za ziskový, jeho přínosy jsou v obecně prospěšném kulturním a společenském rozvoji. To však nevylučuje ekonomické přínosy podnikatelských subjektů související s rozvojem turistického ruchu, vyšší návštěvností města a vyššího zájmu obyvatel města o některé služby vyvolané realizací programové náplně, které se předpokládají.

 

"Společnost Plzeň 2015 bude organizovat a řídit přípravu, realizaci a hodnocení aktivit spojených s titulem Evropské hlavní město kultury 2015 ve třech oblastech, jedná se o kulturní program a akce EHMK, finanční zabezpečení projektu a PR a marketing celého projektu i s ním souvisejících akcí. Dále bude koordinovat přípravu investičních projektů spojených s EHMK s příslušnými útvary a odbory Magistrátu města Plzně i Krajského úřadu Plzeňského kraje," řekla Krejsová.

 

V čele obecně prospěšné společnosti Plzeň 2015 bude stát šestičlenná správní rada, ředitel a pětičlenná dozorčí rada. Poradním orgánem pak bude ještě Umělecká rada.

Mediafax
Reklama