Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Aktualizováno 16.11. 2010 10:35

DOHODA: V Praze povládnou ODS a ČSSD

ODS (čekání na výsledky voleb) - 7
Zdroj: Jindřich Kodíček
Žhavý adept na pražského primátora Bohuslav Svoboda

Vlády nad Prahou se následující čtyři roky ujme ODS a ČSSD. Obě strany se v úterý o půl čtvrté ráno dohodly a vítězná TOP 09 se bude muset smířit s opoziční rolí.

Jste spokojeni s pražskou koalicí ODS a ČSSD?

Hlasovalo 7823 lidí.
I když v Praze vyhrála pravice, v čele města se objeví socialisté. Primátorem by se měl stát volební lídr ODS Bohuslav Svoboda. Nové zastupitelstvo by se mělo sejít do začátku prosince.

O případném uzavření koaliční smlouvy mezi ODS a ČSSD v hlavním městě budou v nejbližších hodinách jednat nejvyšší orgány pražských buněk obou stran, již teď je ale vyjednán rámcový návrh dohody. V úterý to Mediafaxu sdělil člen vyjednávacího týmu ČSSD Karel Březina.
 

"Pravda je taková, že máme dohodnut rámcový návrh, o kterém v nejbližších hodinách budou jednat orgány pražské sociální demokracie i ODS," uvedl v úterý Březina.


Velká koalice ODS a ČSSD disponuje v Praze 34 mandáty z 63. Je ale otázkou, zda pro ni zvednou ruku všichni zastupitelé občanských a sociálních demokratů.
 

Dienstbier ml. u jednání nebyl


S velkou koalicí nesouhlasil lídr pražské ČSSD Jiří Dienstbier ml., který pro ni nechce hlasovat.

"Já osobně jsem u vyjednávání s ODS nebyl, ale mám informace, že se naši lidé večer s občanskými demokraty sešli," řekl Dienstbier ml. tn.cz. "Něco se na schůzce dohodlo, podrobnosti ale neznám," dodal s tím, že pražští sociální demokraté mají svolánu důležitou schůzku, která by mohla domluvu s ODS posvětit.

 

Poslechněte si vyjádření Jiřího Dienstbiera mladšího

 

Zdroj: TN.cz


S dohodou ODS a ČSSD už nic nezmůže ani lídr pražské TOP 09 a exguvernér ČNB Zdeněk Tůma. Toho dohoda pravicové a levicové strany příliš nepřekvapila. "I když pondělní jednání s ODS bylo konstruktivní, říkal jsem si, že se asi něco děje," řekl tn.cz.

 

Poslechněte si reakci Zdeňka Tůmy z TOP 09

 

Zdroj: TN.cz

 

Pondělní schůzka ODS a TOP 09


Ještě v pondělí vyjednávaly o koalici špičky ODS a TOP 09. Kandidát na primátora Bohuslav Svoboda (ODS) po jednání uvedl, že TOP 09 informoval také o tom, že vyjednávači získali mandát i pro jednání s ČSSD.

"Začali jsme jednat o rezortech, jak by která záležitost měla být řešena," vysvětlil Svoboda.

Kandidát na primátora TOP 09 Zdeněk Tůma i Svoboda se shodli v tom, že je zde posun, ale bližší informace nechtěli sdělit. "Dospěli jsme k určitému návrhu, který musíme probrat," řekl Tůma a dodal, že pondělní jednání nebylo o jménech.

 

V komunálních volbách v Praze získala TOP 09 30,26 procent hlasů. ODS skončila druhá s 23,10 procenty, ČSSD obsadila bronzovou pozici s 17,86 procenty.

tn.cz / Mediafax

Diskuze

16.11. | 21:03 karel90
0
a co to všechno hodit na Paroubka?
16.11. | 19:53 inocsulreb
0
wendy--lepe to popsat nejde.Bohuzel,malokdo to bere vazne.
16.11. | 16:12 Julius Fučík
0
Nechápu toho Svobodu ,že se hrabe do politiky měl by se raději hrabat někde jinde.
16.11. | 15:49 Václav Špičák
0
skalacek.Naprosto souhlasím.Určitě máte pravdu,že po nich zůstalo něco dobrého,ale to po komunistech také, metro,dálnice,žilo ČKD,propsperovala Škoda,stavěli jsme po světě pivovary,elektrárny,cukrovary,měli jsme Jawu,Liaz,propserovala Tatra,měli jsme rozvinutý textilní průmysl,byl vynalezen ...
16.11. | 13:42 Václav Špičák
0
Každý má nějaký obličej a nemůže za něj,ale ten Svoboda se svým by do veřejné funkce rozhodně chodit neměl.
16.11. | 13:38 Václav Špičák
0
Źádný politický systém není ideální.Socialismus jsme odmítli,naši předci odmítli kapitalismus,abychom se k němu za zvuku fanfár obloukem vrátili. Dokud si v Evropě konkuorvaly dva systémy,kapitalismus a socialismu,tak byl kapitalismus polidštěn,protože jinak by v sociální opblasti v soutěži s ...
16.11. | 12:42 Julius Fučík
0
Právě zítra tomu bude již 21 let co jsme nastoupili tuto úspěšnou cestu budování .....bla .bla bla.bla.........
16.11. | 12:30 Antonín Jež
0
Konečně je další politické OSTUDĚ konec. Já sice chápu, že nějaké politická vyjednávání být musí,ale co se dělo v Praze tak to už byl vrchol. A HLAVNĚ KDYŽ SE DO TOHO ZAPLETL TEN HUHŇA -předseda TOP 09 a vyzýval předsedu ODS k tomu aby zasáhl. Nevím jak to mají tam u nich ale v každé politické ...
16.11. | 11:44 bulilin
0
CO to máme za ústavu????Volby nevolby u koryt se drží pořád ti samí nenažranci.V historii Českého národa se tomu dělo již několikrát a pořád si z toho někteří ndokáží vzít ponaučení.Ale všeho dočasu,až se najde v národě zase nějaký ten Žižka,pak bude i defenestrace a zase bude na nějaký čas pokoj.
16.11. | 11:34 Julius Fučík
0
Koryto je koryto a o to přeci jde vy ,,volové''