Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Publikováno 1. 9. 2011

POLICEJNÍ HONIČKA! Řidič bez dokladů se mužům zákona SCHOVAL DO PROPUSTI

ZBĚSILÁ HONIČKA: Zloděje aut zastavila až prostřelená pneumatika
Zdroj: TN.cz
Policisté honili řidiče bez papírů, ten se před nimi zkoušel schovat. Ilustrační foto

Policisté v Jičíně honili řidiče bez dokladů, schoval se jim do propusti.

Policejní honička jako z akčního filmu se odehrála ve středu odpoledne v Jičíně. Policisté tam honili řidiče bez dokladů, který se jim nakonec schoval do propustního potrubí a museli na něj nasadit psa, řekla ve čtvrtek agentuře Mediafax mluvčí jičínské policie Hana Klečalová.

 

Policejní hlídka si všimla osobního auta Renault Clio, které řídil jim známý sedmadvacetiletý muž, u železničního přejezdu na Popovice. "Vzhledem k tomu, že o něm policisté věděli, že má rozhodnutím Městského úřadu v Jičíně vysloven zákaz řízení všech motorových vozidle, vyzvali ho k zastavení," uvedla mluvčí.

 

Řidič ovšem nereagoval a snažil se hlídce ujet. Svoji zběsilou jízdu ukončil na nedalekém parkovišti, kde vyskočil z vozidla a utíkal do roští.

 

Policisté ho pronásledovali a několikrát vyzvali „Jménem zákona stůjte“, přesto neuposlechl a nakonec skočil do potoka, kde se ukryl do propustního potrubí. Vzhledem k tomu, že odmítl svůj úkryt opustit, nezbylo nic jiného, než do akce nasadit služebního psa, který uprchlíka hravě z roury vyhnal. Policisté muže zadrželi a s pouty na rukou převezli na policejní služebnu.

 

"Kromě zákazu řízení motorových vozidel do roku 2012 policisté zjistili, že Okresní soud v Jičíně vydal příkaz k zatčení muže. A aby toho nebylo málo, řidič se navíc odmítl podrobit testu na přítomnost omamných a psychotropních látek," doplnila Klečalová.

 

Proto si muž nejdříve vyslechl ve zkráce ném přípravném řízení podezření z přečinu maření výkonu úředního rozhodnutí a poté byl eskortován k Okresnímu soudu v Jičíně. I když byl soudkyní propuštěn na svobodu, domů se přesto nedostal. Jako zadržený totiž strávil následující noc v policejní cele, kde zůstane až do vynesení verdiktu soudu. Za maření výkonu úředního rozhodnutí a vykázání mu hrozí až tři roky vězení.

Pro tento prvek stránky je nezbytný plugin flash.

Mediafax
Reklama